Meie pere lihavõttetraditsioonid

Kirjatarga toimetuse nooremad liikmed joonistasid munadepühade teemal pilte ja panid kirja, kuidas nende peres lihavõtteid tähistatakse.

Nora KARON
Me värvisime mune. Eriti äge muna tuli siis kui panin kurkumit. Pärast värvimist sõime neid. Pärast otsisime šokolaadist mune.
Dagne ORIEHOV
Meie värvisime mune ja siis koksisime ning sõime neid. Pühapäeval otsisime vennaga šokolaadimune ja leidsime kokku 4 tükki. Minu munad olid peidetud padja alla ning üks oli karbi sees.
Lauren LENSMENT
Meie läksime perega Viljandisse mune värvima. Me valasime topsi värvi ja riisi. Keedetud muna panime topsi, ning panime topsile kaane peale ja raputasime. Siis olidki munad valmis. Ja saime neid koksida.
Julia SUUR
Lihavõttele eelmisel päeval peitsin palju komme ja hommikul otsisid peidetud komme ema, isa ja vend. Seal oli Maiuspala šokolaad ja teisi komme nagu Toffiks jne. Kella kaheks olid kõik kommid otsas. Kõige paremad kommid olid kõige kavalamalt peidetud.
Sandra RULL
Minu pere tähistab lihavõtteid nii, et kutsume omale külla vanaema ja vanaisa. Me värvime koos mune. Ema teeb maitsva salati. Mängime mänge, mis on munadega seotud.
Ingeliina KORE
Meie tähistame peres lihavõtteid mune sibulakoortega värvides. Kui munad on valmis, siis me koksime neid kokku ja pärast sööme ära. Sellel aastal käsime isaga suurel reedel ja laupäeval koroona võistlustel Tallinnas.