Kohtumiseni “Kirjatark”!

Marili LOORENTS

Kui septembri kuu esimeses peatoimetaja veerus ütlesin “tere tulemast taas”, siis nüüd on aeg öelda “kohtumiseni”.

Õppeaasta lõpus lõpeb minu peatoimetajaks olemise aeg, mida olen enda käes hoidnud juba kaks aastat. Lisaks minule on see viimane aasta ka neljale 12. klassi õpilastele: Luise Mariale, Helen-Carolile, Sairile ja Jessicale.

Kaheksa kuud õpingute perioodi hakkab läbi saama ka teistel õpilastel, kes on väljateeninud puhkuse suvevaheaja näol. Kooliaasta lõpp on lisaks 9. ja 12. klasside lõpueksamitele olnud pingerohke ka 8. klassidele loovtöö ja 11. klassile uurimistööde kaitsmisele. Siinkohal on paslik ära mainida, et Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi põhikooli lõpuaktus toimub 20. juunil kell 18.00 ja Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 69. lennu lõpuaktus 21. juunil kell 18.00.

Nende kahe aasta jooksul mõistsin ma eelkõige, et ajakirjanduse eriala ei kuulu mu esimesse valikusse, mida ülikoolis edasi õppida. Samuti olles olnud koolilehe liige lisaks veebiväljaandele ka paberkandja ajal, oskan ma nüüd paremini ette kujutada, kui palju aega võib kuluda, et mõte kirjutaja peas lõpuks lugejateni jõuaks ning austan ajakirjanike tööd rohkem kui eelnevalt.

Ma arvan, et ma olen teinud ja andnud endast kõik, et uuel õppeaastal koolileht edukalt uuele peatoimetajale üle anda. Ma väga loodan, et see inimene, kes koolilehe etteotsa valitakse, ei häbista meie nime, vaid hoiab ka edaspidi koolilehe lippu kõrgel.

Lõpetuseks tahan öelda vaid üht: ärge kartke oma unistuste poole püüelda.

MARILI LOORENTS