Kirjatarga erakogud

Ingeliina KORE

Kirjatark uuris, kuidas meie toimetuse liikmed on kogumiskirest haaratud. Tegime küsitluse 1.-7. klassi liikmete hulgas ja palusime eksponeerida oma kogusid

Kärt Mia Kingla (4.a) kogub kommikarpe ja murmeleid. (Murmelid on mänguasjad). Ta on neid kogunud kaks aastat ja neid on kokku 6. Murmeleid hakkas koguma reisidel käies.
Kommikarpe on Kärt Mial 27 ja ta hakkas neid koguma sellepärast, et talle meeldib kommi maitse ja karbis olev kommi lõhn.
Dagne Oriehov (4.a) kogub kollaseid püssikuule, sest ta leiab neid igalt poolt. Dagne on neid kogunud viis aastat ja tal on neid 965.
Eliise Mändmets (7.a) kogub vanu raamatuid, sest vanaema alustas kogumist ja tema jätkas. Ta on neid kogunud terve elu ja neid on tal ligikaudu 25.
Nora Karon (2.a) kogub jalgpallikaarte, sest terve klass kogus neid. Ta on neid kogunud ühe aasta ja kaarte on 37.
Sandra Rull (5.a) kogub patsikumme, ta alustas kogumist viieaastaselt (Kogunud kuus aastat)Ta kogub neid, sest talle meeldib palju patse teha ja tal on paksud juuksed. Sandra on oma kogumis aastate jooksul neid kokku saanud umbes 150.
Ann-Marii Rattam (2.a) kogub värvilisi kive. Tal on 10 erinevat kivi. Kogunud on nad neid aasta aega ja ta hakkas neid koguma sest need pakkusid talle huvi.

Lauren Lensment (4.b) kogub erinevate riikide münte. Kui kaua ei mäleta kuid päris kaua. Hakkas koguma, sest ema alustas ja tema jätkas tal ja ta emal on neid üle viiekümne.

 

Ketter Reinholt (4.a) kogub kommikarpe, sest nad on ilusad, nunnud ja väikesed. Ta on neid kogunud aasta ja neid on 20.

Julia Suur (4.b) kogub poe tšekke, sest talle meeldivad numbrid. Tal on neid ligikaudu kakssada. Kogunud on ta neid kaks aastat.

 

Ingeliina Kore (6.b) kogub patsikumme, sest talle meeldib patse endale teha. Ta on neid kogunud viis aastat, viie aasta jooksul on neid kogunenud umbes kolmsada.