Eksperiment: Päkapikk hiilis

Eliise MÄNDMETS

Kirjatarga toimetus korraldas nigulapäeval õpetajatele väikese vimka. Nende tundi hiilis nimelt üks pisike päkapikk, kellel oli väike üllatus varuks.  Päkapikul oli kaasas fotograafist saatja ning klassides istusid luurepäkapikud, et õpetajate reaktsiooni jälgida.

Päkapikk viis õpetajale kaardi ilusa sooviga, kaks kommi ja rohelise pastaka, sest jõulukuul kirjutatakse hindeid ainult rohelise pastakaga. Päkapikk luges igale õpetajale ette ka ilusa luuletuse, mis oli ka kaardil:

 

Mai Seller (klassiõpetaja) – Õpetaja ainult naeris ja kallistas. Ta andis päkapikule kaks kommi. Ta alguses ehmus ja siis üllatus. Ta ütles: “Oi, kui tore! Isegi halb päev läheb heaks.” Ta naeris ka rohelise pastaka peale.
Pille Kadak (psühholoog) – Ta oli väga üllatunud kuid ta ei näidanud seda väga välja. Ta võttis kingituse vastu, naeris ja tänas.
Ly Rätsep (inglise keel) – Ta oli väga üllatunud ja rõõmus. Kui päkapikk ära läks, küsis ta naerdes “Mis see veel oli?” ja ütles “Väga armas!”
Kadri Karon (kunstiõpetus) – Kadri oli väga rõõmus ja peaaegu hakkas isegi nutma. Päkapikk sai ka sõbraliku kutse kunstiringi.
Kairi Kaldoja (õppejuht) – Ta ei näidanud väga välja kui üllatunud ta oli. Ta tänas viisakalt ja lubas kindlasti ainult rohelisega hindeid panna.
Regina Arnemann (vene keel) – Õpetaja oli üllatunud ja rõõmus ning ütles, et “Oi, kui tore! Olen vist sellel aastal hea laps olnud. Kogu aeg võiks selliseid asju olla”. Tänas ja kallistas päkapikku.

Meie luurepäkapikud tuvastasid, et me suutsime õpetajaid üllatada ja rõõmustada. Kahjuks paremaid hindeid (rohelise pastakaga) nad meie toimetuse päkapikkudele selle eest ei pannud.