Päkagoogiline pedapikk

Käes on advendiaeg ning juba käivadki ringi päkapikud. Siinkohal aga ülevaade koolides toimetavatest pedagoogikaga seotud päkapikkudest.

Artikkel ilmus esmakordselt koolilehes nr. 52 (detsember 2010). Toimetusse kuulusid siis: Auris Aleksandrov (6a), Kerli Kore (10r), Rait-Eino Laarmann (10r), Reiko Tamm (10rl), Kertu Kore (11r), Eelika Laikask (11r), Kadri Lemmik (11r), Gerly Pikkor (11r), Rannes Pärn (11rl), Andra Teearu (11rl), Diana-Maria Vahtramäe (11rl), Mihkel Vinogradov (12r) ja Janela Peterson (12r).

Illustratsioonid: Anett Laarmann (10r)

HÄBELIK

Suure südamega õpetaja. Ei soovi kellelegi halba, küll aga on tunni andmine tema jaoks piin. Ta ei ole ikka veel mõistnud, et see amet ei ole tema jaoks, isegi kui ta on juba 20 aastat koolis töötanud. Naerab sageli ja kurja sõna temalt ei kuule.

TORISEJA

Palju lugenud ja eluga kursis. Väga töökindel – ei puudu kunagi. Väldib uuendusi. Õpilane on vaenlane, kes segab tema rahulikku elu, aga hindamisel on isegi objektiivne. Ta kannab endas viha nii maailma, kui ka suisa mõne kolleegi suhtes. Mõnel isendil on ka väga ebameeldivalt kräunuv hääl.

UNIMÜTS

Kui kohvi ei oleks leiutatud, siis oleks Unimüts selle enda tarbeks ise leiutanud. Ilma selle õpetajale püha eliksiirita tema ei tiksuks üldse. Igal vabal ja ka vähem vabamal hetkel võib teda koolimaja peal kohvitassiga ringi hõljumas näha. Ärkvelolekus on väga pädev oma valdkonnas. Kofeiinitase aga ei tohi langeda kehas alla kriitilise piiri. Mõistab õpilasi, kes traditsiooniliselt hilinevad esimesse tundi.

ÕNNESEEN

Ta on alati nii õnnelik, et lapsed tema tundi on tulnud. Nõus kõike uut ka õpilastega jagama, vaatamata sellele, et jagatavas uudsus puudub. Ei karda õpilasi, sest nad on tema sõbrad. Ei suuda mõnikord klassis olevaid meeleolusid kontrollida, sest kuidas sa ütled sõbrale halvasti.

DOKTOR

Ta on ääretult tark, ta teab kõike. Veendumused käivad koos temaga. Ta on koolis töötanud kogu elu. Mõnes kohas tema kehal on juba sammalt näha. Oma tarkust ei taha ta kõigiga jagada. Ta eeldab, et lapsed teavad kõike loomulikust intelligentsist. Valitutega suhtleb tihedamalt ja nemad saavad ka rohkem temalt teadmisi ning osa tema veendumustest.

NINATARK

Pdurdamatu tegutseja. Teeb täna – mõtleb homme, kui üldse mõtleb. Vaimustub kiirelt kõigest, kuid hoog raugeb üsna pea. Käib palju erinevatel koolitustel ja on uute teemadega kursis, mis ei sega tal elamast omamoodi. Tal on alati omad jüngrid, kellele ideid edasigenereerida. Tulemuste aupaiste paistab aga tema peale kõige eredamalt.

AEVASTAJA

Laste poolt kõige enam armastatud, sest puudub kõige tihedamalt. Sageli on tal mingi haigus vestlusteemaks ja ravimid käekotis. Ringikäiva apteegina on temalt võimalik alati rohtu laenata. Oma tihedat puudumist leevendab ta e-õpetajaks olemisega.