Võib öelda, et GLOBE mõjutab minu elu praegu pea igal sammul!

Helene LOORENTS 12.klass

Kui eelmises artiklis rääkis Johannes meile enda vahetusaastast, siis nüüd jagab ta meiega, kuidas sai alguse koostöö GLOBE-ga. 

Johannes Tšehhis 2021

Minu GLOBE lugu sai alguse koolis, geograafia tundides, ilmavaatlusi tehes. Kuna ilmavaatlused tundusid väga huvitavad ja õues mulle olla meeldib, siis mõne aja pärast tegingi juba pea igas tunnis ilmavaatlusi. 2018. aastal korraldas meie kool GLOBE õppe-ekspeditsiooni Jõulumäel ja geograafiaõpetaja Elli kutsus ka mind meeskonda. Sama aasta lõpus pakkus õpetaja välja võimaluse osaleda järgmine aasta rahvusvahelistel GLOBE mängudel Tšehhis. 2019. mai osalesimegi koos teiste Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilaste, Hansu, Beriti, Hanna, Johanna ja Tartu ülikooli geograafiatudengi Merliga GLOBE mängudel Tšehhis ja esindasime oma uurimisprojektiga Eestit. Enne ja pärast GLOBE mänge avastasime ka Karlovy Varyt ja Prahat.

GLOBE Mängudel Tšehhis (juuli 2020) Vasakult: Johanna, Hanna, Berit, Merli, Hans, Johannes.

Tšehhis saadud kogemus inspireeris mind väga ja tagasi Eestisse jõudes hakkasin Tšehhi keele, koolisüsteemi, kultuuri ja ajaloo kohta uurima. Kuigi olime valmis ka järgmisel aastal uuesti uurimistöö tegema, et Tšehhi tagasi tulla, siis mina tahtsin tulla tagasi pikemaks ajaks ja tunda end tõelise tšehhina ja õppida Tšehhi gümnaasiumis. Täna kirjutangi seda teksti Tšehhist, olen 2020/21 YFU vahetusõpilane Tšehhis ja õpin kohalikus gümnaasiumis. Praegu kirjutan koostöös NASA teadlase Garik Gutmaniga uurimistööd, osalen GLOBE “student vlogger” programmis ja aitan korraldada tulevast õppe-ekspeditsiooni. Võib öelda, et GLOBE mõjutab minu elu praegu pea igal sammul ja ootan väga, mis tulevik toob. 🙂

 

Praegu käimas olev projekt “student vlogger” kogub hoogu nii Eesti kui ka rahvusvahelisel tasandil, võimaldades Eesti koolidel teha koostööd NASA kliimateadlase Garik Gutmaniga. Eesti koolidest on esindatud Kilingi-Nõmme Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium, Miina Härma Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium, Narva Soldino Gümnaasium, Narva 6. Kool, Narva Greenholmi Gümnaasium ja Narva Vanalinna Gümnaasium. Projekti käigus toimuvad mitmed webinarid. “Student vloggeri” projekt on alles algusjärgus ning lähemalt räägib sellest juba Johannes ise järgmisel õppeaastal.

GLOBE Webinar. Foto: https://www.kilingi.edu.ee/veebruar-2021/

 

 

 

 

Johannes: Olen ääretult tänulik oma õpetajale Ellile, Laurale ja kogu GLOBE kogukonnale, kes kõik on mu elu märgatavalt muutnud!