Saage tuttavaks – uued rebased!

Maria MÄGI
Emma VILL

 

Sel õppeaastal otsustas Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 10. klassi astumise kasuks  lisaks siin põhikooli lõpetanutele seitse noort inimest. Uurisime neilt mitmeid asju: millises koolis nad oma põhikooli hariduse said, kellelt kuulsid infot KiNGi kohta ja millised on esmamuljed.

 

 

 

Saage tuttavaks – Gettrid. Foto: erakogu

Gettrid Salujärv

Ma tulen Pärnu Vanalinna Põhikoolist. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kohta kuulsin Suunaja infomessilt. Teadsin sellest koolist ka varem, kuna mu tädid on selle kooli lõpetanud. See kool oli mu valikutes esimesel kohal, sest ma tahtsin tulla linnast maale. Mõtlesin proovida midagi uut. Ja olin selle kooli kohta kiidusõnu kuulnud. Eelmisest koolist on see erinev, et viimane aasta oli Vanalinna koolis koduklassi süsteem selles mõttes, et õpetajad jooksid klasside vahet, mitte õpilased. Samuti ei helisenud koolikell tundidest välja. Garderoobis ei olnud kappe, vaid olid nagid. Kilingi-Nõmme Gümnaasium on veidi hubasem minu jaoks kui oli seda Vanalinna kool. Klassikaaslased on väga toredad. Uued võeti ilusti vastu ja kiiresti omaks. Kõik saavad omavahel hästi läbi. Super klass ja head klassikaaslased. Olen igati oma kooli valikuga rahul.

 

Saage tuttavaks -Maria. Foto: erakogu

Maria Pulk

Mina tulen Surju Põhikoolist. Kuulsin Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist ühe oma väga hea sõbranna käest, kes samuti käib siin koolis. Tulin siia kooli, kuna tahtsin kindlasti minna gümnaasiumisse. Minu eelmises koolis oli palju vähem õpilasi kui siin koolis, mis oli minu jaoks alguses väga harjumatu. Klassikaaslased on väga sõbralikud ja toredad.

 

 

 

Brenda Pinka

Tulen Tõrva Gümnaasiumist.  Kilingi-Nõmme Gûmnaasuumi olemasolu leidis minu kõrvu lähedaste inimeste kaudu ja eelkõige soov saada veidikenegi iseseisvamaks. Miks just see kool? Ma arvan, et seda põhjust ei ole ma kindlalt leidnud veel tänaseks päevaks, aga pikema aja vältel ehk selgub seegi.
Erinevusi eelmise kooliga on päris mitmeid, üheks kõige suuremaks neist ikkagi see, et elan kodust eemal ja teiseks oskan öelda, et õpetajad on kindlasti mõnevõrra lahkemad.
Klassikaaslaste kohta mul halbu sõnu pole, kõik tunduvad sõbralikud ja hea suhtlemisoskusega, see on pigem suur pluss.

 

Saage tuttavaks – Hannarin. Foto: erakogu

Hannarin Melnits

Mina tulen Soome koolist nimega Lohjan Yhteislyseon Lukiosta. Ma elasin ja käisin siin koolis enne seda kui Soome kolisin. See kool sellepärast, et käisin enne samas koolis. Peamine erinevus on see, et siin räägitakse eesti keeles mitte soome keeles. Eesti koolis on natukene kergem kui soome koolis. Klassikaaslased on toredad.

 

 

 

 

 

Agnes Lilletai

Tulen Pärnu Vanalinna põhikoolist. Sellest koolist (KiNG: toimetus) kuulsin oma sõbranna Kertu käest. Valisin selle kooli sellepärast, et see on linnast eemal. Erinev on kindlasti õpetajad ja kooli toidud. Klassikaaslaste kohta pole mul midagi halba öelda.

Kertu Järv

Ma lõpetasin põhikooli Uulus. Pärast põhikooli lõpetamist tahtsin minna edasi gümnaasiumisse. Ma isegi ei mäleta, kust ma selle kooli kohta kuulsin, igatahes otsustasin siia edasi tulla. Klassikaaslased on väga toredad ja õpetajad mõistvad.

 

Saage tuttavaks -Jimmy. Foto: erakogu

 Jimmy Trumberg

Ma tulen Mõisaküla koolist. Sellest koolist kuulsin õpetaja Signe Vahtramäe käest. Tulin siia kooli, sest olin selle kohta kiidusõnu kuulnud. Erinevus on see, et minu arust õpetavad õpetajad siin koolis paremini ja klass on märksa suurem. Klassikaaslaste kohta ei oska ma midagi öelda.