Saage tuttavaks – uued rebased!

Helene LOORENTS
Merliin KOLLAMAA
Johannes-Aleksander RAID

Sel õppeaastal otsustas Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 10. klassi astumise kasuks lisaks siin põhikooli lõpetanutele veel neli noort inimest.

 

Uurisime neilt mitmeid asju: millises koolis nad oma põhikooli hariduse said, kellelt kuulsid infot KiNGi kohta ja millised on nende esmamuljed.

MARIELL JÜRGENSTEIN

Mariell Jürgenstein.
Foto: Kirjatarga toimetus.

Mina tulen Pärnu Mai Koolist. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kohta kuulsin Rajaleidjast. Erinevus eelmisest koolist on see, et siin on vähem õpilasi kui endises koolis. Üldmulje uuest koolist on väga hea. See on hea õhkkonnaga ja sõbralike inimestega kool. Klassikaaslased on sõbralikud, aga ka väga jutukad.

 

 

 

 

 

 

 

 

MOONIKA PAHK

Moonika Pahk.
Foto: Kirjatarga toimetus.

Mina tulen Pärnu Vabakoolist. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist teadsin juba siis kui õppisin Tali Põhikoolis. Võrreldes eelmise kooliga ei ole ma märganud palju erinevusi. Silma on jäänud õpilaste ja õpetajate vaheline suhtlus, mis on paremal tasemel kui oli eelmises koolis. Kilingi-Nõmme Gümnaasium tundub väga viisakas õppeasutus. Klassikaaslaste kohta ei ole midagi halba öelda, nad on viisakad ja toredad.

 

 

 

 

 

 

 

KAROLIN LIPPMAA

Karolin Lippmaa.
Foto: Kirjatarga toimetus.

 

Mina tulen Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolist. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist kuulsin enda emalt. Otsustasin siia tulla sellepärast, et siin on rahulikum kui linnas. Eelmine kool oli väike ja vahetundides oli halb ringi liikuda, kuna rahvast oli palju. Kuid siin on kool palju suurem ja vahetunnid on rahulikumad. Üldmulje uuest koolist on hea ja mul on hea meel, et otsustasin siia tulla. Klassikaaslased on sõbralikud ja aktiivsed.

 

 

 

 

 

 

MARKUS JAKOBSON

Markus Jakobson.
Foto: Kirjatarga toimetus.

Mina tulen Viljandi Gümnaasiumist. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist kuulsin enda sõpradelt. Otsustasin siia tulla, sest tahtsin omandada keskhariduse ja Kilingi-Nõmme Gümnaasium tundus selle jaoks parim variant. Võrreldes eelmise kooliga on erinevusi päris palju. Näiteks Viljandi Gümnaasiumis oli lõunasöögi valik suurem, koridorides oli palju kotttoole, kus sai vahetundides lesida, raamatukogudest sai laenata sülearvuti, et seal kodutöid teha ning seal Viljandi koolis oli ka puhvet. Kilingi-Nõmme Gümnaasium tundub heade õppetingimustega kool. Klassikaaslased on toredad ja sõbralikud, vahel ka jutukad.