Pole mõtet klassijuhatajaga peitust mängida

Kajastame Kilingi-Nõmme Keskkooli/Gümnaasiumi vilistlaste mälestusi oma kooliajast. Selles artiklis Raili Lillelehe, Mihkel Mändmetsa ja Ehte Mändmetsa mälukillud.

 

 

Raili kooli lõpuaktusel 1999.a.

RAILI LILLELEHT

51. lend (1996-1999)

Klassijuhataja: Ille Varner

Ma olin meie klassis klassivanem. Ühel päeval tuli sõbrannal hea mõte, mitte kooli minna. Läksime sõbranna poole, sest tal ei olnud kedagi kodus. Vaatasime telekat ja olime niisama. Hiljem läks kõht tühjaks ja keegi pidi poodi minema. Saadetigi siis mind. Luurasin küll põõsastes, et keegi mind ei näeks, kuid kohtusin siiski klassijuhatajaga. Tol hetkel ei öelnud ta midagi, kuid millalgi hiljem klassijuhataja tunnis mainis, et ei ole mõtet peitust mängida temaga linna vahel.

 

MIHKEL MÄNDMETS

47. lend (1984-1995)

Klassijuhatajad: Laine Piirmets, Eha Kukk, Urve Jõgi

Sügiseti käidi kartulipõllul kartuleid korjamas. Töö kestis nädal aega ja kartulivakkade eest oli kindel raha ka. Korjati paarides ja kartulipõld jaotati toigastega võrdselt ära. Algul oli huvitav ja kõik tahtsid raha saada ja tõsteti salaja toikaid mujale, et enda osa suuremaks teha. Nädala lõpus ei viitsinud keegi väga tööd enam teha, ja siis tõsteti toikaid nii, et enda maatükk oleks väiksem.

Pildil vasakult: Ants Tõnisson, Gunnar Vaikmaa, Meelis Jakobson, Aimar Vaikmaa, Erki Kangur, Riho Lensment, Kuro Link, Raino Liblik, Mihkel Mändmets.
Pildil Ehte (paremal) oma sõbranna Eda Luigega (Pikker) koolimaja ees.

 

EHTE MÄNDMETS

29. lend (1966.-77.)

Klassijuhatajad: Silvia Palge, Asta Haki

Tegime väga palju trenni koguaeg ja käisime ka võistlustel. Kool oli meil ka laupäeviti ja vahepeal olime võistlustel ja ei saanud laupäeval kooli minna. Siis esmaspäeval koolis ütlesin: „Vabandust mul ei ole õpitud, olin võistlustel.“

Söömine ei olnud sööklas nii nagu praegu, et istun lauda ja hakkan sööma. Kõigepealt pidi minema järjekorda mis tavaliselt hakkas juba fuajeest. Siis kui lõpuks tuli minu kord, anti letist- kuhu praegu peavad lapsed viima nõud-söök. Alles siis said lõpuks maha istuda ja sööma hakata.

Pildil vasakult: Ene Lilleleht, Evi Aru, Ülle Tali, Ehte Mändmets.