Dagne kevad: laulu- ja tantsupeo “Minu arm” ülevaatused

Dagne ORIEHOV

Lauljana ja rahvatantsijana on minul väga pingeline kevad olnud. Järjest on toimunud ülevaatused nii kooridele kui rahvatantsurühmadele.

 

 

 

 

25. märtsil käisin lastekooride teisel ettelaulmisel. See toimus Pärnu Kontserdimajas. Enne ülevaatust oli proov, kus me laulsime kõigi Pärnumaa kooridega oma liigilaule ja ühendkooride laule. Kui proov läbi sai, siis algas ettelaulmine. Iga koor pidi laulma 2 laulu. Üks laul oli kõigil sama. Selle nimi oli “Lauljate tervitus”. Teise laulu ja esinemise järjekorra sai iga koor loosiga. Meie koor laulis teise lauluna laulu “Koit”. Vastavalt esitusele sai iga koor punkte. Lastekoori juhendajad on Piia Salomon ja Tiia Hermann.

Lastekooride ühendproov Pärnu Kontserdimajas. Foto: Ülari Tuisk
Saarde valla lastekoor Piia Salomoni juhendamisel. Foto: Ülari Tuisk
Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilased ülevaatusel. Foto: Ülari Tuisk

 

3. aprillil oli 6.-8. klassi rahvatantsu teine ülevaatus. Seal pidi iga rühm tantsima 2 tantsu: “Metsavägi” ja “Marupolka”. Meie rühm oli esimene, kes ette tantsis. Kui me olime mõlemad tantsud ära tantsinud ja hakkasime uuesti kogunema, siis paluti meil teadmata põhjusel “Metsaväe” algust uuesti tantsida. 6.-8. klassi rahvatantsurühma juhendaja on Eve Sinijärv.

KiNGi 6.-8. klasside tantsijad on end enne olulist esinemist üles rivistanud. Foto: Ülari Tuisk
Laulu- ja tantsupeo “Minu arm” Pärnumaa 6.-8.klassi tantsurühmade II eelproov (03.04.19). Foto: Ülari Tuisk

4. aprillil oli mudilaskooride ettelaulmine. See toimus ka Pärnu Kontserdimajas. Seal oli ka enne ettelaulmist proov, aga kuna mudilaskoorid ei laula ühendkoori laule, siis oli proov lühem ja ettelaulmine algas kiiremini. Mudilaskoorid pidid ka 2 laulu laulma. Mõlemad laulud ja esinemisjärjekord loositi. Meie koor pidi laulma laulud “Rõõmulaul” ja “Ilus oled isamaa”. Meil läks seal nii hästi, et saime 10 punkti kümnest. Mudilaskoori juhendajad on Piia Salomon ja Tiia Hermann.

7. aprillil toimus pererühmade teine ülevaatus. Seal tantsisime tantsu “Kirisabalind”. See tants on umbes 6 minutit pikk. Kokku oli igas rühmas 16 last ja 8 täiskasvanut. Pererühma juhendaja on Eve Sinijärv.