Kümme küsimust õpetaja Mai Sellerile

Karmen VAIKMAA
Emiilia BRENNAN

Tahtsime rohkem teada meie õpetajast. Ta vastas küsimustele enda huvide ja ameti kohta.

Kümnele küsimusele vastas meie õpetaja Mai Seller.
1. Mis on sinu lemmikvärv?
Sõltub kontekstist ehk sellest, kus värv asub. Riietuses meeldivad pruunid, beežid toonid kombineeritult lillakasroosakate toonidega.
2. Mis on su lemmiktoit?
Eelistusi pole. Meeldib proovida uusi maitseid, katsetada uusi retsepte põnevate koostisosadega. Meeldivad toidud, kus on palju taimset, näiteks köögivilja ahjutoidud.
3. Mis lemmikloomad sul kodus on?
Olen „koerainimene“. Koju jõudes siirast rõõmu väljendav karvakera teeb tuju heaks. Praegu rõõmustavad mind kodus ja leevendavad stressi 11-aastane Etu ja 5-kuune Jimmy, Shetlandi lambakoerad.
4. Mis on su lemmikõppeaine?
Ise koolis õppides meeldis kirjandus, nii eesti kui vene keele tundides, samuti meeldis nuputada matemaatikaülesannete kallal.
Kuna õppeained on tegelikult omavahel väga seotud, siis õpetajana meeldib otsida õppeainete vahel ühisosa, seega lemmik puudub. Kui suudan tundi midagi põnevat tuua, mis seda võimaldab, siis olen rahul.
5. Mida sulle meeldib õpetajate päeval teha?
Väga toredad on olnud viimase paari aasta õpetajate väljasõidud.
6. Kuidas sa said õpetajaks?
Arvan, et üks mõjutaja oli see, et kuna olen olnud peres üks nooremaid lapsi, siis tegelesin palju vanemate õdede-vendade lastega. Meeldis raamatuid lugeda. Kooliajast on meeles toredaid õpetajaid, kes ka andsid tõuke õpetajaks saada. Seega astusin tolleaegsesse Tallinna Pedagoogilisse Instituuti algõpetuse erialale. Nii saigi minust õpetaja.
7. Kui kaua sa oled õpetaja olnud?
2024. aasta augustis saab täis 40 aastat õpetajana.
8. Kas sulle meeldib õpetaja olla? Miks?
Väga meeldib, just meie koolis. Olen kokku saanud väga vahvate õpilastega. Ka kolleegid on sõbralikud ja toetavad.
9. Kes on su parimad sõbrad siin koolis?
Pean headeks kaaslasteks kõiki kolleege, keegi ei ütle ära abist, kui seda vajan. Kindlasti on neid õpetajaid, kellega on sarnasemad vaated elule ja ametile. Ja muidugi „minu“ õpilased, kes löövad laiali mu väsimuse ja tusatuju.
10. Kui sa ei oleks valinud õpetaja ameti, siis milline töö sul oleks praegu?
Üks amet, mis lapsena ja noorena meeles mõlkus, oli raamatukogutöötaja amet. Keskkooli lõpuaastal tekkis mõte, et geodeet oleks üks ütlemata vahva ja põnev amet (isa oli melioraator, maamõõtja, kellel oli nii põnevad töövahendid, mida salaja uurimas sai käidud).