Mitmekülgne ja väljakutsetele avatud tütarlaps

Kendra ROSEN
Kendra ROSEN

Ma olen enam kui kindel, et igaühe klassis käib õpilasi, kellest tahaks rohkem teada saada. Nii on ka meil. Emma Vill on klassiõde, kes on nö. kogu aeg pildis, aga keegi ei tea temast eriti palju.

Mina tunnen Emmat juba mitmeid aastaid ning võin väita, et tegemist on tööka ja mõistliku neiuga, kellele meeldivad erinevad katsumused, kuid ta ei hüppa pea ees külma vette, vaid arutleb asjad oma peas läbi.

Emma Vill. FOTO: erakogu
Emma Vill. FOTO: erakogu

Kus ja millal Sa sündinud oled?

16. juuni 2001, Pärnus

Kui kaua oled siin koolis õppinud?

Olen siin koolis õppinud esimesest klassist saadik.

Millega tegeled vabal ajal?

Minu vaba aeg kulub enamasti käsitöö tegemisele. Kirg selle vastu on lihtsalt nii suur. Mulle meeldib ka väga kokata. Vahepeal tuleb lihtsalt selline tunne, et peab midagi tegema ja enamasti ei otsi ma internetist või raamatust retsepti vaid improviseerin midagi kokku. Tulemused on enamasti üsna head.

Milline on siis parim toit, mille Sa improviseerinud oled?

Ükskord tuli mul mõte teha kooki ja siis ma tegin kodus olevatest asjadest taigna valmis. Ma päris täpselt ei mäleta, mis seal sees olid, kuid see ei olnud klassikaline tainas. Nimelt immutasin vahelt õunamahlaga ja peale panin mandariine – see oli võrratu!

Missugune käsitöövorm Sulle kõige rohkem meeldib?

Kindlasti kudumine: mütsid, sallid, kindad, sokid. See meeldib mulle sellepärast, et see on väga otstarbekas. Kõik minu tehtud asjad lähevad enamasti kasutusse, ükski ei jää lihtsalt sahtlipõhja konutama.

Mis ese on Sinu jaoks enim õnnestunud ja meeldib Sulle?

Kõige rohkem meeldivad mulle mu enda tehtud padi ning heegeldatud motiividest ja kalakujuline vaip, millel on hea pehme istuda.

Kust on tekkinud niisugune huvi käsitöö vastu?

See huvi tekkis mul siis, kui meile käsitöö tund tuli. Olin ka varasemalt sellega tihedalt kokku puutunud, sest mu ema tegeleb ka väga palju erineva käsitööga.
Selle hobiga on selline asi, et mitte keegi ei saa öelda, et ta oskab käsitööst kõike, sest kõikides asjades on nii-nii palju erinevaid võimalusi. Tänu sellele ma ei tüdine sellest kunagi ära, sest ma õpin alati midagi uut ja huvitavat juurde.

Meie õpetaja ütleb ikka, et käsitööd ei saa teha, kui oled halvas tujus või närvis. Kuidas on lood Sinuga?

See vastab täiesti tõele, sest kui ma vihasena käsitööd tegema hakkan, siis läheb alati kõik valesti ja see muudab mind veel vihasemaks.

Kuna käin Sinuga samas klassis, siis on teada, et plaanid valikuliseks lõpueksamiks võtta vene keele eksami. Millest selline otsus?

See mõte tuli mulle tegelikult juba eelmisel õppeaastal, kui ma mõistsin, et mul on selle peale annet. Sellel aastal hakkas see aine mind üha enam paeluma – selle keele omadused, eripärad ja kõik muu selline tundus mulle väga uus ja põnev. Kindlasti on ka üheks põhjuseks see, et mulle meeldib ennast proovile panna ja katsetada uusi ja huvitavaid asju. Miks ma seda ütlen, on see, et kõik teavad, et see on üks raskemaid aineid, mida eksamiks valida. Põhjusel, et selle sooritamiseks on vaja kõrgemat taset, kui seda on 9.klassi oma, siis küsisin ma õpetajalt, et kas ta oleks nõus mind aitama ja kuna ta oli selles osas väga positiivne ja poolt, siis nii see otsus sündiski.

Ja kuidas õpingud siiani edenevad?

Vaikselt ikka edenevad.

Kas plaanid pärast põhikooli lõpetamist kooliteed siin jätkata?

Jah, kindlasti. Siin koolis meeldib mulle.

Millised on Sinu praegused plaanid tulevikuks?

Ma olen selline inimene, kellele meeldib asju väga palju ette mõelda. See, et ma tahan saada õpetajaks, on kindel. Hetkel on mu soov saada vene keele õpetajaks. Ma usun, et pärast gümnaasiumi lõppu lähen täiendan oma teadmisi vene keeles veel keeltekoolis ja sealt edasi juba Tartu Ülikooli edasi õppima. See, kas mu soov ka mul edaspidi mõttes mõlgub, oleneb sellest, millisele tulemusele ma suudan vene keele eksami sooritada ja kas see huvi ka pärast seda mul alles on.

Kui peaksid ennast iseloomustama ühe sõnaga, siis mis see oleks?

Abivalmis

Emma heegeldatud motiividest kalakujuline vaip. FOTO: Emma Vill
Emma tehtud padi. FOTO: Emma Vill