Meil oli kogu aeg lõbus ja sai nalja

Grethe Karoline KALJASTE

Kajastame Kilingi-Nõmme Keskkooli/Gümnaasiumi vilistlaste mälestusi oma kooliajast. Selles artiklis Maige Reidla mälukillud.

 

 

 

 

 

 

MAIGE REIDLA

Lõpetas Kilingi-Nõmme Keskkooli 43 lennu

 

Meenutus esimesest koolipäevast.

Mäletan oma esimest koolipäeva väga selgelt. Mina läksin kooli 6.aastaselt ja seda kutsuti 0.klassiks (oli mingisugune paariaastane eksperiment vist, kui osa lapsi pandi kuueselt kooli). Mind viis kooli ema ja mul oli kaasas mingisugune pruun mapp kooliasjadega, mis jäeti klassi. Ma sain sellel hommikul tohutult ilusa kingituse ja mäletan, et olin ärevil. Samas ma ka väga tahtsin kooli minna. Pinginaabriks oli mul oma tänava tüdruk Kadrin. Meie kooliruumid asusid õpilaskodu esimesel ja teisel korrusel (praegune raamatukogu). Kogu klassil oli küll erinev, kuid sarnasest materjalist riietus. Mul oli veel enda arust eriti ilus pitsidega valge pluus. Päev oli traditsiooniliselt päikeseline ja  soe.

Eredamad mälestused oma kooliajast?

Mulle meeldis koolis käia. Eredamad ja naljakamad mälestused algavad umbes 7.klassist, kui minu pinginaabriks sai Janeli. Me käisime koos ka korvpalli trennis. Meil oli kogu aeg lõbus ja sai nalja. Üsna tavaline oli, kui õpetajaid segas meie naermine ja itsitamine. Olen selle pärast ka  õpetajate toa ukse taga nurgas seisnud ja nii mõnegi koolitunni pidanud koridori peal veetma. Keskkoolis me mõnikord protestisime oma lõbuks, kui kehalise õpetaja meid võistlustele tahtis saata (õpetaja võitis tavaliselt). Suuri sigadusi me ei korraldanud ja poppi ma ei teinud. Põhiline oli, et veits huumorit päästis igavad koolitunnid.

Keel ja kirjandus versus matemaatika.

Mulle meeldisid väga eesti keel ja kirjandus. Kaalusin kunagi hiljem, peale keskkooli, isegi kirjandust edasi õppima minna. Käsitööga olid ka head suhted, mulle meeldis käsitöö ja see tuli hästi välja. Matemaatikat ma ei sallinud, sest ma ei ole reaalainete inimene. Ükskord ütles mate õps, et Reidla võiks minna jaapanlastega kuu peale hotelli ehitama. Suhtusin sellesse rahulikult ja lõpetasin päris pikaks ajaks koduste ülesannete tegemise üldse J. Suuremalt osalt olid õpetatavad ained siiski kahjuks pigem igavad.