Maturitní ples ehk lõpupidu Tšehhis

Johannes-Aleksander RAID

Kaks nädalat tagasi osalesin ma enda Tšehhi klassi ballil. Eelmisel aastat pidu koroonapiirangute tõttu ei toimunud ja sellepärast oli see väga oodatud.

Klass valmistus balliks juba alates septembrist. Tuli leida raha, sponsorid, valmistada ette tantsukavad ja kõik muu.

Võib öelda, et tegemist on gümnaasiumiaja ühe tippsündmusega ja selle õnnestumisse panustavad palju nii õpilased, kui perekonnad ja tuttavad.

Balli alguses mängis bänd ja inimesed said baarist head paremat. Seejärel tegi minu klass oma esimese kava, mis koosnes erinevatest tantsukavadest.

Peale esimest meelelahutusosa tuli “šerpování“, mis tähendab siis tseremooniat, kus kõnnid mööda punast vaipa klassijuhataja, direktori ja õppealajuhataja juurde ja sulle pannakse kaela silt “Lõpetaja 2022” ja antakse šampusepokaal ja seejärel tehakse pilti.

Ette minnes oli ka väikene etteaste. Teised teadsid, mida nad tegema peavad. Mina olin seal esimest korda ja sain alles samal õhtul, tund enne peo algust teada, kus olema pean ja mida tegema pean. Kui päriselt ette läksime, siis ütlen ausalt, et võisin selle veidi untsu keerata 🙂

Kusjuures, mööda punast vaipa kõndides visatakse sind müntidega. Seepärast on ka õpetajatel pea kohal vihmavarjud. Ja kuna mina olin viimane, kes sinna ette läks, siis oli võrdlemisi ebamugav selle vaiba peal kõndida, kus neid münte oli juba päris palju 😀

Kui linditseremoonia ja pildistamine oli tehtud, hakkasime kibekiirelt meile visatud münte kokku korjama. Meil olid küll kühvlid ja harjad olemas, aga nendega see väga ei õnnestunud aga  kuidagi me peoga korjates need siiski kokku saime.

Pärast meie pühitsemist tantsiti koos õpetajate ja vanematega.

Kesköine üllatus- teine meelelahutuskava klassi poolt.