Kus tahan mina olla umbes 10 aasta pärast?

17. oktoobril külastas meie kooli vilistlaskuu raames Mari Tikerpuu.

Mari on 61. lennu vilistlane, kes lõpetas kooli 2009. aastal. Tema meenutustest ja soovitustest lähtuvalt panid õpilased kirja tagasiside. Mõned näited sellest.

10. klass: Õppisin et elus on pöördepunktid, nii halvad kui head. Inimese häbelikkus ja iseloom ei pruugi määrata tema töökohta. Kõigil on probleeme ja need õpetavadki elus. Kõik peaksid rohkem märkama teiste muresid ja püüdma neid aidata. Et edukas olla peab vahest pea ees tundmatusse hüppama.

12. klass: Tundi külastas Mari Tikerpuu ja rääkis meile oma mälestustest ja kuidas need on teda mõjutanud tema teel elus. Tema räägitu oli haarav ja pani kaasa mõtlema. Seigad, mida jutustas panid mõtlema ka oma siiani elatud elule ja kas ka minu elus võisid sarnased hetked olla mu elu pöördepunktid ja kuidas võivad need minu valikuid edasiselt mõjutada. Kogu kuulamise aja oli ka nuputamist, et kuhu ta siis on jõudnud ja mis ametit peab.  Põnev oli ka see, et püüdis meid kaasata ja selle läbi oli tema jutt rohkem meiega seotud, isegi kui me ei olnud just kõige jutukamad vastajad.

11. klass: Täna tegi meie tavalise matemaatikatunni põnevamaks Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi vilistlane Mari Tikerpuu. Mari käis meile rääkimas oma teekonnast sotsiaaltööni. Alustuseks pani ta meid proovile ja palus ennast välimuse põhjal analüüsida, mis tööd ta teha võiks? kus elada jm. See ülesanne möödus suhteliselt naljapakkuvalt. Lõpuks avades kaardid oma tõelisele elule ja loole, saime kindlasti kõik inspiratsiooni ja indu püüelda oma unistuste poole. Tunni lõppedes jäi mõlkuma mõte, kus tahaksin mina olla umbes 10 aasta pärast?”

7.a klass: Tänane jutt pani kindlasti mõtlema kõige üle. Asjad on kindlasti väga palju muutunud, kui jutu põhjal mõelda, milline siis koolielu oli. Natuke õpetust sai ka, et enne tuleb mõelda, mida sa teed ja miks sa teed, sest su tegude pärast võivad tagajärjed olla. Inimesel, kes midagi pidevalt teeb on oma põhjus, miks ta seda teeb. Kui sul on mure siis tuleks kindlasti sellest rääkida kellelegi. Mõnes loos tundsin ennast ka ära.