Kuldsed mehed

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi lõpetab sellel aastal kuldmedaliga kaks noormeest:  Allan Rist ja Robert Tõnisson.

Mõlemad on kolme gümnaasiumiaasta jooksul jõudnud lisaks hästi õppimisele ka väga palju muud teha. Oma heade tulemustega kuulusid nad Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi esindusse maapiirkonna õpilasparemiku tänupäeval 30. mail. Mõlemad on kutsutud ka Vabariigi Presidendi vastuvõtule, mis toimub 4. juulil Presidendilossi roosiaias.

Palusime noormeestelt vastuseid kahele küsimusele.

Allan Rist. Foto: Helen-Carol Sepp

ALLAN RIST

Millega oled koolis silma paistnud lisaks õppeedule?

Esseevõistluse “Noor Jutusulg” I üldvõitja; esseevõistluse “Eesti loost ja lootusest” eriauhind; Peet Vallaku nimelise Ilusa Emakeele auhinna esseekonkursil pälvisin sel aastal I preemia.

Olen  aktiivselt osalenud Eesti 2.0-s ; olnud vabatahtlik JA Alumn Estonias.

Osalesin geograafia- ja bioloogiaolümpiaadi vabariiklikus voorus; sain positiivsuse  eriauhinna; tudengipäevade hirmufaktoril I koha. Osalesin matemaatika-, ühiskonna-, eesti keele, keemiaolümpiaadidel; teaduskoolis (majandus/ programmeerimine/ ettevõtlus/ ettevalmistus ülikooliks); sooritasin CAE eksami.

Olen tegev Kaitseliidus; KEAT 2017 võitja; tegelen kiikinguga ja mälumänguga.  Minecraft Baltikumi üldvõitja;  rahvusvahelise projekti VOTE tiimi liige.

Kuhu ja mida plaanid minna edasi õppima?

Edasiõppimisega on selline keeruline asi, et valik on nii suur, et ei oska valida. Plaan on minna kas Hollandisse või Taani. Seal on mul vastavalt 4+2 kooli, millest 4 on positiivselt vastanud ja 2 teist pole üldse. Erialad on kõik veidi erinevad, aga üldjoones on siht ärimeheks saada. Ühes konkreetses koolis saabki inseneriteadmisi ja ärindust koos õppida. Igaks juhuks viin paberid ka TTÜ inseneriteaduskonda, et tagala kindlustatud oleks.

 

Robert Tõnisson. Foto: Helen-Carol Sepp

ROBERT TÕNISSON

Millega oled koolis silma paistnud lisaks õppeedule?

Olen pikemat aega tegelenud kergejõustikuga, saavutades mitmeid märkimisväärseid tulemusi Pärnumaa meistrivõistlustel nii linna- kui ka maakoolide arvestuses.

Olen edukalt gümnaasiumi vältel läbinud informaatika ja matemaatika TÜ Teaduskooli kursused.

Tegelen palju arvutipõhiste oskuste arendamisega: programmeerimine, 3D-printeri kasutamine (näiteks olen modelleerinud koolimaja maketi), foto/videotöötlus. Olen võitnud tiimiga  Kooditunni poolt korraldatud Minecraft’i ehitusvõislusi nii Eesti kui ka Baltikumi arvestuses.

Mind on tunnustatud ka kui head kirjutajat, võites käesoleval aastal Peet Vallaku nimelise Ilusa Emakeele esseekonkursil laureaaditiitli ja peapreemia. Lisaks saavutasin Pärnumaa kirjandivõistlusel „Noor jutusulg“ III koha.

Osalesin aktiivselt mälumängudel. Tagasime koha ja osalesime võistkonnaga 2016. aasta Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistluste finaalis. Tänavu pääsesime Hardi Tiiduse nimelise mälumängu “Uus hõbe” finaali.

Gümnaasiumi vältel olen osalenud ja saavutanud suurepäraseid kohti mitmetel olümpiaadidel (matemaatika, füüsika, keemia, eesti keel jpt.).

Kuhu ja mida plaanid minna edasi õppima?

Esialgu on plaan ära käia Eesti Kaitseväes 11-kuulisel teenistusel, mis algab juuli alguses.

Edasi tahan õppida ilmselt informaatikat. Pole veel otsustanud, kas õppima asuda TTÜ-sse või TÜ-i.