IT huvist ülikooli

Johannes Aleksander RAID

Seoses tehnika arenguga tegin intervjuu meie kooli vilistlase, praeguse TTÜ tudengi Hendrik Raidiga

Eelmisel aastal lõpetasid Kilingi-Nõmme gümnaasiumi, kus ja mis erialal õpid nüüd?

Õpin hetkel Tallinna Tehnikaülikoolis IT süsteemide administreerimist. Tegelikult on see eriala IT kolledžist.

Kuidas sulle ühikaelu meeldib?

Meeldib väga, sest saan ise asju korraldada ja Tallinnas on ühikas odavam elada, kui korteris. Ühikas on koolist 2 minuti kaugusel ja on äsja renoveeritud.

Kes peaks sinust tulevikus saama / kuhu tahaksid tulevikus jõuda?

Minust peaks tulevikus saama IT süsteemide administraator, tulevikus tahaksin parimal juhul jõuda välismaal suurde firmasse IT süsteemide administraatoriks aga olen õnnelik ka selle üle, kui jään Eestisse ja saan töötada mõne suurfirma all (telia, …) täpsemaid karjäärinägemusi ei oska ette öelda.

Kuidas oled sa seotud meie kooliga peale selle, et oled vilistlane?

Viin läbi uutsete tehnoloogiate ringi, kus õpetan huvilistele droone ja  3-d printereid. Vastavalt vajadusele uuendan ka uudseid tehnoloogiaid. Osaleme noortega ka konkurssidel.

Kuidas kirjeldaksid TTÜ-d?

TTÜ on kool, kuhu on oodatud noored, kelle on  avar maailmavaade ja kes tahavad tulevikus liikuda infotehnoloogia valda. TTü-s on minul tekkinud üsnagi kodune tunne, sest kõik inimesed, kes mind ümbritsevad on sõbralikud ja abivalmid. On ka näha seda, et kool hoolib noorte tulemustest ja proovib neid parandata igal võimalusel.

Kuhu tahaksid jõuda paari aasta pärast?

Paari aasta pärast tahaksin lõpetada ära ülikooli, heade hinnetega ja tahaksin olla läbinud vähemalt kahe ettevõtte praktika ja tahaksin näha täpselt, mida ma tulevikus endalt ootan.

Mida teed Tallinnas peale kooli?

Tavaliselt iga päev peale kooli lähen ühikasse ja õpin aga käin pea iga õhtu kinos ja veedan aega sõpradega. Viimased paar kuud olen tegelenud ka ürituse Geeks on Wheels- i peakorraldamisega.

Tänan koostöö eest!