Kadri Karon: Kõige rohkem meeldis ikkagi korvpall

Hanna TALI
Eliise MÄNDMETS

Soovisime rohkem teada saada oma klassijuhataja Kadri Karoni koolielust. Selleks esitasime talle järgnevad küsimused.

Mis on teie lemmikfilm?

Kadri tegelemas oma praeguse lemmikhobiga – keraamikaga. Foto: erakogu

Tegelikult on see päris keeruline küsimus… Ma arvan, et ma võin öelda, et mu lemmikfilm on “American Beauty” (“Tabamatu ilu”). Peaosas mängis Kevin Spacey. Mulle meeldis selles filmis see sisu ja näitlejad. Ja veel üks Itaalia film, mille pealkiri on “Elu on ilus”. Mõlemad filmid räägivad, kui tähtis on armastus.

Kui te käisite koolis, mida te õpetajate juures muuta oleksite tahtnud?

Võib-olla häiris kõige rohkem see, kui õpetajad olid ebaausad. Nad näiteks ei suhtunud kõikidesse õpilastesse võrdselt. Või näiteks lubasid midagi, aga ei täitnud seda lubadust.

Kui te käisite koolis, mis huviringides te käisite?

Põhiline huviring oli korvpall. Meie klass oli spordiklass ja sealmängisid kõik korvpalli. Trennid olid seitse korda nädalas (kaks korda nädalas hommikuti). Ma käisin ka maleringis, muusikakoolis (akordion ja klaver), rahvatantsus mingi aeg, kunstiringis loomulikult, gümnaasiumis oli kunagi selline ring nagu psühholoogiaring, ansamblis ja segakooris käisin ka.

Millises huviringis meeldis kõige rohkem, millises kõige vähem?

Kõige rohkem meeldis ikkagi korvpall, seal olid kõige ägedamad juhtumised, kõik need võistlused, kus terve klassiga käisime. Kunstiring oli kohe teisel kohal. Sellist, mis ei meeldinud, vist ei olnudki. Ma käisin kõigis pikaaegselt ja kui poleks meeldinud, siis ilmselt poleks käinud ka.

Kas teile meeldib lugeda ja milline on lemmikraamat?

Meeldib lugeda ja lemmikraamat… Kusjuures ma olen selle peale mõelnud, et mis mu lemmik oleks. Meelde tuli! Vladimir Neffi “Kuningannadel ei ole jalgu”.

Milline on olnud kooliaja suurim vemp või pahandus?

Ma kõige suuremat vempu ei saa öelda, sest see ei kannata trükivalgust. Nüüd oleks õpetaja Kairi Kaldoja abi vaja, sest tegime kõik vembud koos… Äkki kartulisõja pidamine koolisööklas ühe praeguse aja poliitikuga. Olime sööklas korrapidajad ja siis tekkis väike konflikt. See oli ikka üle söökla. Kartulid ja leivad lendasid.

Kelleks te väiksena saada tahtsite?

Kõige esimene mälestus, kelleks ma saada tahtsin, oli kirjanikuks. Ja siis tahtsin veel õpetajaks ja moekunstnikuks.

Kui saaksite vahetada ajastut, milles elate, millise valiksite?

Sõja ajal ei tahaks ju olla. Keskajal ju ka ei tahaks siis on katk. Äkki läheks sinna aega, ürgaega nädalaks ajaks ja vaataks, kuidas see koopamaalingute tegemine on. Ja selle kaudu saaks lahendada mõned küsimused, mida teadlased lahendanud veel pole.

Suu tänu intervjuu eest!

Klassijuhataja Kadri koos oma klassiga Pika Hermanni tornis. Foto: erakogu.