Joogaõpetaja Raili Lillelehel on hobi ka töö

Eliise MÄNDMETS

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilastele on juba mõnda aega esmaseid jooga teadmisi edasi andnud meie kooli 51. lennu vilistlane Raili Lilleleht. Oma teekonnast laste joogaõpetajaks ta Kirjatargale rääkiski.

 

 

 

Keskendunud Raili. Foto: Kätlin Laur

 

Palun räägi, miks otsustasid hakata jooga õpetajaks?

Otsisin sellist eriala, mis mulle väga meeldiks, mis oleks nii hobi kui töö. Sellepärast alustasingi jooga õpingutega. Olen oma otsusega väga, väga rahul.

Miks hakkasid just laste jooga õpetajaks?

Tänapäeval on jooga saanud väga populaarseks. Üha sagedamini tuleb ette olukordi, kus lapsed kannatavad tervisehädade, käitumisprobleemide, stressi, ülekaalu, keskendumisraskuste all. Olles ise joogaga natukene tutvust teinud, pakkuski mulle huvi, kuidas anda need teadmised juba maast madalast edasi lastele.

Kui kaua oled Kilingi-Nõmmes  lastele joogat õpetanud?

Nüüdseks juba 2 aastat.

Millises vanuses lapsed sinu juures õpetust saavad?

Ma juhendan ka lasteaia lapsi. Seega alates 3. eluaastast. Koolilastest on sel aastal kõige vanemad 5. klassist, eelmisel aastal osales ka 6. klassi lapsi. Joogaga käivad tegelemas nii poisid kui ka tüdrukud.

Jooga treening südame nädalal. Foto: Raili Lilleleht

Kas on plaanis ka vanematele hakata joogat õpetama?

Mingid mõtted on, aga selleks pean ennast veel kindlasti täiendama ja juurde õppima.

Kuidas ja kus õppisid jooga õpetajaks?

Läbisin Tallinnas Kristel Paimla eestvedamisel 200 tunnise lastejooga koolituse. Koolitus sisaldas nii teooriat kui ka praktikat.

Kuidas varem on joogaga kokkupuuteid olnud?

Joogaga olen tegelikult kokku puutunud ainult 3,5 aastat. Kõigepealt hakkasin käima Ly Tolbergi jooga tundides. Ly on väga põhjalik ja super õpetaja. Meie joogatunnid sisaldasid ka pidevat teooria õppimist. Põhjalikult õppisime, kuidas teha õigesti erinevaid asanaid (asendeid), kuidas teadlikult hingata ja mis on omaette oskus, osata teadlikult lõdvestuda.

Raili jooga trennis. Foto: erakogu
Jooga muudab ka tugevamaks ja paindlikumaks. Foto: erakogu

Mis meeldib jooga juures kõige rohkem?

Mulle meeldib jooga juures oma keha ja meelte tasakaal, meelerahu, teadlikkus. Veel meeldib mulle, et joogas ei ole füüsilisi, ealisi, soolisi ega rahvuslikke piiranguid. Seetõttu sobibki jooga noortele ja vanadele, naistele ja meestele, pikkadele ja lühikestele, kogukatele ja peenikestele.

Millega tegeled vabal ajal?

Mulle meeldib väga käsitööd teha. Mõned hetkel lemmikud oleks keraamika,  õmblemine, käsitöökaartide ja karpide meisterdamine, poolvääriskividest ehete tegemine nii endale, kui teistele kinkimiseks. Planeerin oma vaba aja nii, et sinna mahub ka minu isiklik joogapraktika. Armastan iga ilmaga looduses kõndimas käia. Vabal ajal veedan ka palju aega oma pere seltsis ning suvel naudin aiatöid ja lilleilu.

Enne suvepuhkusele minekut tegi Raili veel ühe tunni oma aias. (Fotod: Kätlin Laur)