Elisabeth Rõigas: Õpetajaks hakkasin ka seetõttu, et olla iga päev spordi sees

Anette EINMANN

Elisabeth Rõigas oma meie uus kehalise kasvatuse õpetaja. 

Kui noor Te olete?

Olen 20- aastane.

Miks Te hakkasite õpetajaks?

Olen alates 6.klassist soovinud saada õpetajaks ning siduda oma elu spordiga. Sellest ajast alates olen oma elus teinud teadlikke valikud ja otsuseid, et minu unistus täitus ning iga tehtud samm on viinud mind järjest lähemale oma unistuse saavutamisel, kuni sel aastal mul avaneski võimalus olla õpetaja. Õpetajaks hakkasin ka seetõttu, et olla iga päev spordi sees ja anda oma teadmisi ja kogemusi edasi uutele noortele, et ka neile jääks külge spordipisik ja eluagne soov liikuda ning sportida.

Mis Teile meie koolis meeldib?

Kilingi-Nõmme Gümnaasium on mulle meeldinud alates esimesest tööpäevast, sest kohe kui ma majja saabusin võtsid kolleegid mu hästi vastu ning samuti on õpilased olnud siiani väga tublid ja toredad. Kilingi-Nõmmes on loodud ka väga head sportimistingimused ja seetõttu on väga palju võimalusi õpetajal erinevate tundide läbiviimiseks.

Miks Te just selle kooli valisid kuhu õpetajaks tulla?

Sellise valiku tegin, kuna olen ka Kilingi-Nõmme Spordihoones ja selle ümbruses varemgi käinud ning teadsin, et siin on lastele kehalise kasvatuse õpetamiseks väga head tingimused ning samuti on kool ka kodule piisavalt lähedal.

Kas Te arvasite, et õpetaja töö on lihtsam?

Kindlasti mitte! Õpetajate roll lapse ja noore elus on niivõrd suur ja kaalukas, et see töö pole kindlasti lihtne, kuid minu jaoks on mu töö nagu hobi, sest saan tegeleda igapäevaselt asjadega, mis mulle väga meeldivad.

Kus kohas ja mida Te õpite?

Õpin Tallinna Ülikoolis sessioonõppes Kehakultuuri erialal.

1. klassi aktusel aastal 2007. Abja Gümnaasiumi õpilaspileti annab kätte Toomas Hendrik Ilves.

Kui paljude spordialadega Te tegelenud olete?

Kõiki spordialasid, mida proovinud olen on väga raske kokku lugeda, sest sport on meeldinud mulle juba väikesest peale ja olen tegelenud peaaegu kõigega. Kuid olen käinud rahvastepalli, jalgpalli, võrkpalli, tantsimise, iluvõimlemise, kergejõustiku, sulgpalli, ujumise kui ka korvpallitrennis. Kindlasti jäi veel miskit nimetamata.

Mis on Te lemmikspordiala? 

Lemmik- ehk kõige südamelähedasem spordiala on korvpall.

Kui kaua olete Te tegelenud korvpalliga?

Korvpalliga olen tegelenud 5 aastat ning hetkel on käimas kuues. Kui välja jätta üks aasta, kui ma olin umbes 5. klassis ja kord nädalas käisin naiste korvpallitrennis lihtsalt mängimas.

Miks Te hakkasite korvpalliga tegelema?

Abja Gümnaasiumisse tuli korvpallitreener, kes kutsus kõiki sportlikke lapsi trenni ja kuna mul polnud ühtegi kindlat hobi ega trenni sel ajal, kus ma käinud oleksin, siis mõtlesin, et proovin ja juba esimeste treeningute järel sain aru, et olen leidnud enda jaoks sobiva spordiala.

 

Õpetajana 9. klassi tunnis.