Anastassi(j)ad, ootame teid tagasi!

Kärt PÄRNAT

9. novembrist kuni 4. detsembrini olid meie koolis tudengid Anastassia Romanova ja Anastassija Mašošina. Rääkisime nendega, miks nad siin olid, mida tegid ja mõtlesid.

Kes te olete ja kust tulete?

Oleme Anastassia ja Anastassija, tuleme Narvast ning õpime Tartu Ülikooli Narva Kolldeži neljandal kursusel noorsootööd. 

Miks te siin olete?

Viime siin läbi oma viimase noorsootöö praktika, kus meie eesmärgiks on proovida olla huvijuhi rollis ning korraldada noortele erinevaid tegevusi. 

Miks te just Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi valisite?

Tegelikult ei olnud meil plaanis üldse nii kaugele tulla, sest tundsime, et ei saa eesti keelega piisavalt hästi hakkama. Aga kui see pakkumine meie õppeprogrammi juhilt tuli, siis ta ütles, et see on väga hea võimalus keele praktiseerimiseks, lisaks pidavat siin väga toredad lapsed olema. Seepeale otsustasime, et miks ka mitte, võib ju proovida!

Kuidas te praegu tunnete, kas eesti keeles on väga keeruline suhelda?

Kui on vaja rääkida midagi noorsootöö teooria kohta, siis on lihtsam kui tavavestluses. Põhjus, miks me keelt eriti ei oska, on ilmselt selles, et Narvas on 98% venelased ja seetõttu pole meil üldse keelepraktikat. Ka enamustes Ida-Virumaa põhikoolides on õppekeeleks vene keel, gümnaasiumis on õpe juba 60% eesti ja 40% vene keeles ning ülikoolis toimub kõik eesti keeles.

30. novembril praktikantidega intervjuud läbi viimas. Foto: Kätlin Laur

Mida põnevat olete meie koolis teinud?

Oleme valmistanud ette jõuluehete taaskasutuskonkursi ning viinud läbi küsitluse, et teada saada, millega noored vahetundide ajal tegeleda tahavad. Praegu proovimegi neid tegevusi ellu viia – näiteks täna toimus kommide mäng, kus õpilased otsisid koolimaja pealt pilte, millel oli kujutatud mõnda maiustust. Kui nad need meile tõid, andsime vastu kommi ja pärast toimus kõikide osalejate vahel loos.

Kuidas teile meie kool meeldib? Kas on teie koolidest väga erinev?

Väga meeldib! Vaikne ja rahulik koht, kuid palju tööd. Koolimaja on ilus ja eriti tore on, et siin ümber on kõikjal mets.

Meie koolid asusid aga linnades ning seal oli palju inimesi ja müra. Siiski tundub, et Kilingi-Nõmme Gümnaasium on veidi midagi vene ja eesti kooli vahepealset – siin on karm kord, kuid õpilased saavad tegeleda ka loometöö ja huvitegevusega ning õhkkond on väga sõbralik. 

Millise mulje on Kilingi-Nõmme linn teile jätnud?

Samuti väike, vaikne ja rahulik. Väga sarnane meie kodulinnadele, kuid kui seal on pigem kortermajad, siis siin eramajad. Me ei ole jõudnud kahjuks Kilingi-Nõmmega eriti tutvuda, kuid usume, et kunagi tuleme siia veel tagasi. 

Kus olete oma siinviibimise ajal veel käinud peale Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi?

Oleme käinud vabaajakeskuses – meile tehti ekskursioon ja nägime, kuidas sealne noorsootöö toimib, samuti võtsime osa tantsuringist ja meisterdamistöötoast. Klubis osalesime valgustehnika ringi näidistunnis ja vestlesime Saarde valla humanitaarnõunikuga koroona-aja teemadel. Jõudsime ka muusikakooli ekskursioonile, lisaks on plaanis veel minna Tihemetsa spordihoonega tutvuma.

Tiitelfoto autor: Anne Aasamets