Ventspils IT challenge

 

Eliise MÄNDMETS

 15.- 17. november toimus Ventspils It challenge finaal.

See toimus Läti linnas Ventspilsis ja kokku olid tulnud osalejaid Lätist, Leedust ja Eestist. Meie koolist osales võistlusel 4 võistkonda. Võistluse jaoks tuli välja mõelda rakendus või veebileht mis oleks kuidagi seotud kogukonna või kooliga. Seejärel filmiti ka rakendust tutvustav video. Eestist pääses edasi finaali kolmest vanuserühmast igast rühmast 18 tiimi, kelle hulgas oli ka üks meie kooli tiim – Eliise Mändmets, Sander Statsenko, Thomas Samuel Berg.

Bussisõit kestis kaua- rohkem kui 5 tundi. Kui kohale jõudsime saime sisse enda ööbimiskohta milleks oli Ventspilsi Kõrgkooli ühiselamu. Kui toad käes, läksime välja orienteeruma. Pidime otsima lehmade kujusid mida on Ventspilsis väga palju. Kuna koht oli võõras ja väljas oli pime ei läinud see ülesanne meil kõige paremini. Hiljem kogunesime Creativity House-s kus toimusid igasugused ülesanded, et erinevaid riike omavahel tuttavamaks teha. Rääkisime enda huvidest, mõtlesime välja näidendeid ja palju muud.

Teisel päeval möödus enamjaolt arvuti taga. Kui hommikusöök söödud oli läksime kohe arvutiklassi ülesandeid täitma. Pidime tegema slaidikava või video tänapäevase tehnika kohta. Selleks oli aega u 1h. Järgmiseks ülesandeks pidime veebilehe enda koolile, lisama sinna paar fakti, tutvustava teksti, ja ka enda nimed. See võttis aega korralikult aga eelkõige valmistas raskust inglise keele korrektne kasutamine (kõik üritus toimus inglise keeles). Kolmas ehk viimane ülesanne seisnes selles, et pidime tegema stop-motition video- piltidest kokku pandud video. See oli üsna raske, sest ajaga jäime veidi hätta ja programmid olid võõrad. Kasutuses olid lego klotsid, paber-pliiats, arvuti, tahvelarvuti. Õhtul toimus Creativity house-s  kontsert kus esines kuulus Läti bänd- Carnival Youth.

Meie võistkond: Sander, Eliise ja Thomas Samuel võistlusel “Ventspils IT-väljakutse 2017” tööhoos. Foto: Signe Lensment

Kolmanda päeval algas juba hommikul linna tuur, kus käisime erinevates asutustes Ventspilsis- nt Kool, muuseum jne. Saime jälle süüa ja seejärel toimus autasustamine. Eestlased said vaid ühe auhinnalise koha. Pärnu Sütevaka Ühisgümnaasiumi õpilased saavutasid esimese koha kõige vanemas vanuserühmas ja sellega peaauhinna milleks oli 1400 eurot ja veel kotikese igasuguse It challenge kraamiga.

Meie tunnuskiri võistluselt. C-vanusegrupist ei tulnud võitu Eestisse. Foto: Signe Lensment

https://www.itchallenge.eu/