Surju vallas tähistati Emakeele päeva etlemiskonkursiga

Maarit JUHKAMSOO

14. märtsil toimus Surju põhikoolis Ilmi Kollale pühendatud etlemiskonkurss.

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist esines seal 6 last. 1.-4. klass pidi esitama luuletuse Leelo Tunglalt ja  5.-9. klassi õpilased pidid esitama luuletusi Ilmi Kolla loomingust. Mina esitasin Leelo Tungla  luuletuse  „Marie-Mirett“.
Meie kooli kolmandast klassist oli esinemas kolm last: Huko Sinijärv, Elmar Jefimov ja Rander Pärn. Teisest klassist oli võistlemas Aaron Pernits ja esimesest klassist esines Jakob-Kristur Kiis, kes esimese klassi õpilase kohta esines väga ilmekalt.

Kõik esinemised olid väga head. Nooremas vanusegrupis  sai  III koha Gregor Metsa Surjust ning  II koha Piibe Gerne  Surjust. Esimese koha au pälvisin siis seekord mina, Maarit Juhkamsoo. Olen selle üle tõesti väga õnnelik, kuigi on kurb, et meie koolist rohkem võitjaid ei tulnud.

Kuid läheme nüüd tagasi teemasse. 5.-9. klassi arvestuses läks seekord võit  surjukatele:  III koht Grete Oad, II koht Lume Tuum ning I koha sai juba teist aastat järjest Rita Ojaste. Ta sai ka publiku lemmiku auhinna.

Pärast andsid esikoha pälvinud intervjuu Tallinna-TV-le.  http://www.tallinnatv.eu/uudised/tana-uudised/12695-2017-03-14-tana-uudised (14. märtsi uudistes, 26:25 minutil on meist intervjuu).  Vaadake seda kindlasti!  Intervjuud oli minu jaoks päris raske anda, kuid ma sain sellega hakkama ja kogemuse võrra rikkamaks.  Aitäh, et lõpuni lugesite!

Loo autor Maarit Juhkamsoo auhinda saamas Fotod: Laine Ülemaante
1.-4. klassi esikolmik.
5.-9. klassi esikolmik.