Sirge siht

Johannes-Aleksander RAID

26-28. aprill toimus Pärnumaal noorkotkaste ja kodutütarde luurevõistlus Sirge Siht.

Võistlus algas Pärnu linnas ja läbida tuli ligi 40 km pikkune rada. Võistlus lõppes Häädemeestel, Soometsa külas.

Raja läbimiseks anti kolm kaarti, koordinaadid ja ajatabeli leht. Rajal tegutsesid ka vastased, sattudes nendega füüsilisse kontakti kaotasid elutalongi, mida oli igal võistlejal 5. Rajal oli lisaks kontrollpunktidele ka lisaülesanne, võistluse lõpuks tuli valmistada kasetohust kulp.

Järgmisesse punkti võis jõuda +-10 minutit enne või pärast ajatabeli aega, aga enne kümmet minutit ei tohtinud kontrollpunktile lähemale, kui 500 meetrit minna, selle eest sai karistuspunkte. Erinevates punktides tuli näiteks autolt esirattad alt keerata ja need eemale vedada, paadiga sõita, takistusrada läbida ja öösel metsas vastast luurata ja selle kohta raport teha.

Kilingi-Nõmme noorkotkaste võistkond. Foto: Merilin Sepp

Kilingi-Nõmme gümnaasiumist osalesid võistlusel Aimar Sakala, Roomet Juht ja Johannes-Aleksander Raid. Üldiselt läks meie võistkonnal hästi, kuigi me võistlusel arvesse ei läinud (võistlusel osalemiseks pidi võistkonnas olema vähemalt 3 liiget, aga meil oli lõpuks järel vaid kaks, üks võistleja katkestas tervislikel põhjustel), saime palju uusi kogemusi ja oskusi. Rajal olles küll korjasime kasetohtu, kuid kuna viimasel võistluspäeval üks meeskonnaliige katkestas, siis aja kokkuhoiu mõttes seda ülesannet ei täitnud.

Viimasel päeval toimus lõpujooks ja lisaks oli finišis ka takistusrada, mille lõpus oli veetakistus.

Lisaks osales võistlusel ka 0-tiim, võistkond, kes läbis raja enne teisi võistkondi ja andis korraldajatele teada, mida muuta.

0-tiimi koosseisu kuulusid Kilingi-Nõmme noorkotkaste rühma juhtkond.