Saarde Kõmin

Liis-Marie KALJUR
Mariliis PATA
Grete LUME

17. – 18. märtsil toimus Tihemetsa ja Kilingi-Nõmme ümbruses patrullvõistlus Saarde Kõmin.

17 .- 18. märtsil toimus esmakordselt patrullvõistlus Saarde Kõmin, mille korraldajaks oli Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Markus Kaljur.  Võistlus toimus Tihemetsa ning Kilingi-Nõmme vahelisel alal.

Võistlema olid oodatud  7 – 18-aastased Kikepera malevkonna kodutütred ja noorkotkad. Kogunemine toimus Tihemetsa sõdurikodus, kus jagati infot ja sai õhtuse snäki. Peale seda mindi Tihemetsa spordihoonesse, kus veedeti öö. Ärkamise aja valis tiim ise ning peale seda mindi tagasi Tihemetsa sõdurikoju, et seal hommikust süüa. Siis oli väike paus ja peale seda start.

Punktidesse pidid võitkonnad jõudma selleks ettenähtud kellaajaks. Kui tiim jõudis varem kohale, suunati nad ootealasse, kus nad said süüa, juua ja  jalga puhata.

Kirjatarga toimetuse liikmed kuulusid kahte erinevasse võistkonda: Kodukanad ja Kodukanamunad.  Punktid olid huvitavad ja nõudsid koostöö oskust. Punkte oli ligi kümme. Meie jõudsime punkidesse suhteliselt täpselt. Võistluselt sai kogemusi ja teadmisi, mis aitavad elus edaspidi hakkama saada.

Meie arvates oi keeruline sõlmepunkt ja meie lemmik ülesanne oli sidepunkt.

Jääme ootama uut võistlust.

Võistluse korraldamise eest sai Markus Kaljur Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi KiNG märtsikuu tegija tiitli.

Markus Kaljur FOTO: Laine Ülemaante