Rakett 69 Rohelend

Sandra KIVIMURRU

9. mail, Euroopa Päeval, toimus “pitchimis”-võistlus kuues erinevas Eesti piirkonnas Rakett 69 Rohelennu konkursi jaoks.

Euroopa Komisjon, Rakett69 Teadusstuudiod ja KVARK kuulutasid välja rohelahenduste konkursi, kus osales ka meie koolist üks võistkond, kes pidid mõtlema teostatava idee, mille eesmärk oleks suurendada keskkonnaalast teadlikkust ning muuta oma kodukoht või miks mitte terve Euroopa rohelisemaks, efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks ning -säästlikumaks. Konkurss oli mõeldud 7.-12. klasside õpilastele kuuest piirkonnast (Tallinn, Narva, Tartu, Võru, Pärnu, Kuressaare). Neil pidi olema ka üks täiskasvanust juhendaja.

Alguses kuulutati igast piirkonnast välja 3 edasisaajat, kes pidid esitama (pitchima)  oma ideed Euroopa Päeval. Seal valis žürii võitja.

Meie kooli KiNG Rohelendurid võitsid Pärnu piirkonnas oma ideega “Keskkonnateadlik koolipäev”. See sisaldab keskonnateadlikkust suurendavaid töötube ja päeva teises pooles toimub päeva teemaga seonduv laat. Päev toimubki meie koolis 27.mail.

Fotod: Laine Ülemaante