Pranglimise MM

Triinu KIRSCHBAUM

29. aprillil toimusid Pranglimise Maailmameistrivõistlused Leedu linnas Kaunases. Osalesid võistlejad Eestist, Lätist, Leedust, Ukrainast, Sloveeniast ja Gruusiast.

Alustasime Eesti tiimiga võistlusele sõitu 28.aprillil. Sõitsime ühise bussiga. Mina ja minu isa läksime bussi peale Valgast. Sealt läks peale ka meie kooli teine pranglija – Helene Loorents, koos emaga. Esimene peatus oli Lätis. Sealses tanklas olid vahvad loomad: kitsed ja jänesed. Järgmine peatus oli Leedus, ühes kohvikus. Rohkem peatusi ei olnud ning õhtul jõudsime ööbimiskohta Sodyba Šaltupisesse. Järgmine päev oli võistlus. Sõitsime bussiga Leedu kooli Saules Gimnazija.

Eesti tiim Kaunases.

Eesti sai päris mitu medalit. Sirgujate (1.-3. klass) arvestuses pronksi ja hõbeda, oskajate (4.-6. klass) arvestuses pronksi, neidude (7.-12. klass) arvestuses pronksi ja hõbeda, noormeeste (7.-12. klass) arvestuses kulla ning naiste arvestuses hõbeda. Mina sain oskajate võistlusklassis kümnenda koha ja Helene neidude võistlusklassis esimese koha. Peale võistlust läksime ostlema. Kaunases oli väga suur kaubamaja ning aega oli poodides kolm tundi, kuid ma arvan, et saime läbi käia kõigest pooled poed. Siis oli jällegi aeg ööbimiskohta minna. Sõime õhtust ning heitsime magama, sest järgmine päev oli äratus kell kuus. Peale hommikusööki läksime bussi ning sõitsime Eestisse tagasi. Teel oli üks peatus, samas Läti tanklas.

Oskajate võistlusklassi edetabel. Tiinu Kirschbaum 10. kohal.
Neidude võistlusklassi edetabel. Helene Loorents 2. kohal.
Pilt Kaunase vanalinnast.