Õpioskuste olümpiaad

Hanna TALI
Hanna TALI

14. oktoobril toimus Pärnus õpioskuste võistlus. Esmakordselt võistlesid koos Pärnu linna 7 kooli ja Pärnu maakonna 9 kooli õpilased. Meie kooli võistkonnas olid 6.a ja 6.b klassi õpilased: Hanna, Berit, Tuuli, Eliise, Hans.

Hommikul võisime koolist puududa, kell 11 sõime ja sõitsime Pärnusse. Pärnu Kuninga tänava Põhikooli ees uudistasime Paul Kerese mälestusmärki ja koolimajas sees vaatasime ringi. Tuuli oli selles majas varem käinud.

Võistlus toimus neljas toas. Ruudulises toas olid ülesanded matemaatikutele, mille lahendamiseks võisime kasutada tahvelarvutit ja tabelit. Ega me kohe kõigest aru saanud. Aitasime üksteist ja üritasime tahvelarvuteid jagada. Arvasime ise, et meil läks halvasti, aga hiljem selgus, et lahendasime seal ülesanded kõige paremini. Seal saime igaüks tahvli šokolaadi.

Järgmine oli sinine tuba ja seal olid küsimused kirjanduse kohta. Vastuseid otsisime raamatutest ja arvutist. Nagu hiljem selgus, saime selles toas ühe vastuse eest 0 punkti.

Rohelises toas olid küsimused looduse ja Pärnu kohta. Näiteks küsiti, kas Pärnu lahes elavad sprotid. Ka selles toas pidime vastused leidma raamatutest.

Kirjus toas olid ülesanded erinevatelt aladelt ehk varia, abivahenditeks ajakiri „Imeline teadus“, ja buklett. Mina lahendasin seal nuputamisülesande. Hästi oluline oli iga vastuse juures märkida ka allikas, millisest raamatust vastuse leidsime.

Võistluse aeg sai läbi ja kuna meie koduteele jäi Hesburger, siis sealt me läbi läksimegi. Kokkuvõttes saime 3. koha ja olime selle üle väga rõõmsad. Õpetaja Mari ostis meile šokolaadikooki ja Fantat tubli esinemise eest.

Õpioskajad: Eliise, Hans-Kristjan, Berit, ja Hanna.
Õpioskajad: Eliise, Hans-Kristjan, Berit, Tuuli ja Hanna.