Minu reis Prantsusmaale

Dagne ORIEHOV

18. – 23. jaanuarini käisin ma Prantsusmaal, et võistelda Sud de France Nimes Archery Tournament`il.

Maison Carrée. Foto Dagne Oriehov

18. jaanuaril lendasime kuuekesi Tallinnast, ümberistumisega Frankfurdis, Marseille´sse. Marseille`st sõitsime oma majutuskohta Nimesis. 

Järgmisel päeval jalutasime me Nimesis ja külastasime mitmeid vaatamisväärsusi nagu näiteks Maison Carrée ja amfiteater Les Arènes. Enne kui suundusime õhtul tagasi oma majutuskohta, käisime läbi ka oma võistluspaigast, et kätte saada kott, kus olid võistluseks vajalikud käepaelad ja sildid, võistluse ajakava ja erinevad meened.

20. jaanuaril algas võistluse kvalifikatsioonivoor. Läksime oma grupiga kohale kella 1-ks, sest neljal meist hakkas kvalifikatsioon kell 2 ja minul ainsana õhtul kell 6. Vahepeal kui teised võistlesid, käisin ma vaatamas müüdavat vibuvarustust. Seal oli üles pandud palju erinevate vibuvarustuse ja spordiriiete tootjate bokse ning minagi leidsin sealt endale mõne asja, mis mul puudu oli. 

Lõpuks sain ka mina võistlema hakata. Pidin kvalifikatsioonis laskma 20 ringi ning igas ringis tuli lasta 3 noolt. Lisaks olid ka mõned prooviseeriad. 

Les Arènes. Foto Dagne Oriehov

Lasin kvalifikatsioonis 519 punkti võimalikust 600-st. Olen oma tulemusega väga rahul, sest see oli minu esimene selline suurvõistlus ja ma andsin endast parima.

Järgmisel päeval jalutasime jälle linnas ringi ja ostsime suveniire. Kogu päeva vältel jälgisime interneti vahendusel ka edasi pääsenud võistlejate laskimisi ⅛ finaalides, veerandfinaalides ja poolfinaalides jne finaalides kuni olid selgunud eri võistlusklasside pronksi- ja kullamatšides võistlejad.

22. jaanuaril läksime vaatama medalimatše. See oli väga äge kogemus. Veel põnevamaks tegi selle see, et saime kaasa elada ka pronksimatšis võidutsenud Robin Jäätmale ja kullamatši võitnud Lisell Jäätmale. Kahjuks ei saanud me finaale lõpuni vaadata, sest pidime jõudma oma Marseille`sse viivale rongile. Marseille´s käisime veel restoranis söömas ning seejärel ööbisime lennujaama kõrval hotellis.

Varahommikul alustasime oma teekonda tagasi Eestisse. Marseille`st tuli meil lennata Münchenisse, kust väljus meie lend Tallinnasse. 

See pea nädalane reis oli mu elu üks huvitavamaid kogemusi. Sain esimest korda lennata lennukiga, panin ennast proovile suurvõistlusel ja lõin palju uusi toredaid mälestusi. Kui tekib võimalus, siis läheksin ma kindlasti veel sellistele ägedatele reisidele.