Maastikuvibu MM

Dagne ORIEHOV

5.-13.august toimus Jõulumäel maastikuvibu MM.

Dagne oma 3. koha medaliga.

Selline suur vibuvõistlus toimus Eestis esimest korda. Kokku üle 450 võistleja 30 erinevast riigist. Kõige rohkem osalejaid oli korraldajariigist, Eestist (148). MM pidi tegelikult toimuma juba 2020.aasta suvel kuid siis tuli see koroona tõttu edasi lükata.

MM algas Jõulumäel 5.-7. augustil, kui võistluspaika saabuti. Kõigil kolmel päeval toimus registreerimine ja vibukontroll. Neil päevadel võistlusi ei toimunud.

7. augusti pärastlõunal toimus võistluse avatseremoonia. Seal kogunesid kõik võistlejad ning oma riigi lipu all mindi staadionile, kus peeti kõnesid ning avati võistlus.

8.-12.augustil toimusid erinevates formaatides võistlused. Iga päev jagati võistlejad neljastesse gruppidesse ning erinevad vanusegrupid jagati viie raja vahel ära, igale rajale umbes 100 võistlejat. Rajale mindi kell 10.00 ja tagasi pidi olema hiljemalt kell 18.00, sest siis pandi rada kinni. 

Fotod: Laine ÜLEMAANTE

Avatseremoonia.

Autasustamis-ja lõputseremoonia toimus 13.augustil. Seal jagati auhinnad ja tänukirjad korraldajatele ning lõpetati pidulikult võistlus.

JFBU vibuklassi parimate autasustamine.

Eestlased said individuaalselt 27 kulda, 22 hõbedat ja 14 pronksi ning medaleid saadi ka stiilitiimidena. Uusi Eesti rekordeid püstitati 37, neist kõige rohkem juunioride klassides.

Üldiselt olid võistlejad korraldusega rahul, kogu võistlus toimis ning Eestist mindi ära hea emotsiooniga.