Kunstinäitus “Talvised hetked”

Pärnu maakonna koolide kunstinäituse “Talvised hetked” teoste hulgast valisid toimetuse liikmed oma lemmikud.

Toimetuse 10-liikmeline kunstihuviliste grupp valis oma lemmikud neljas vanuseastmes. Eelnevalt kokkulepitud hindamiskriteeriumiteks olid vastavus teemale, huvitav teostus, põnev tehnika, korrektne viimistlus, originaalne idee nind muidugi ka nunnumeetri faktor.

I KOOLIASTME (1.-3. klass) tööde hulgast leidis enim ära mainimist Tootsi Lasteaed-Põhikooli 3. klassi õpilase Arabella-Anita Allikase maal “Talvine maastik”. Toimetuse liikmete poolt said ära märgitud ka Mati Elmar Madiesson (Juurikaru Põhikool), Eleriin Viilup (Are Kool), Rudolf Rannik ja Lisanna Põlluäär (Tori Põhikool) ning Delisia Pert (Vändra Gümnaasium).

II KOOLIASTME (4.-6. klass) teoste hulgast jäid mitmele toimetuse liikmele eriliselt silma Pärnjõe kooli õpilase Tanel Haasi “Minu kodu” ja Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilase Bianca Vaariku “Virmalised”. Toimetuse liikmeid paelusid ka “Talve muinasjutt” (Rebeka Retpap, Pärnjõe kool), “Olafi tervitus” (Arko Annerviek, Koonga kool), “Talvemuinasjutt” (Karoliine Meil, Are kool), “Mälestused” (Keleri Hiob, KiNG), “Talvevõlumaa” (Loore Paits, Uulu Põhikool) ja “Õhtu” (Liis-Marii Kepp, Varbla kool).

III KOOLIASTME (7.-9. klass) tööde hulgast võitis suure hulga toimetuse liikmete südame Anni Mari Tammann (Sindi Gümnaasium) oma teosega “Talv metsas”. Samuti meeldisid Keity Pärna (Surju kool),  Malena Moskvinova (Sindi Gümnaasium), Kelli Popova (Tootsi Lasteaed-Põhikool) ja Pirgit Järve (Virtsu kool) kunstitööd.

GÜMNAASIUMI (10.-12. klass) vanuseastmes oli ülekaalukalt toimetuse lemmik Birthe Lall (KiNG), kelle kunstilisi jõupingutusi joonistuse “Hetk enne homset” juures hinnati üksmeelselt kõige rohkem.

Lisaks soovis toimetus veel eriliselt ära märkida kaks tööd, mis on humoorikad ja teevad tuju heaks: Ruud Laos (Metsküla Algkool) “Kuri vastlakukkel” ja Iris Jurtšenko (Vändra Muusika-ja Kunstikool) “Kuhu jäid Rudolph?”.

Kirjatark toimetus tänab kõiki suuri ja väikseid kunstnikke ning näituse korraldajat, kes pakkusid talvist ilu, lumiseid seiklusi ja kauneid loodusvaateid. Lemmikutele paneb toimetus välja ka väikesed meened, mis aitavad ehk inspireerida uute joonistuste valmimist.