Meie esimene vasikas ei läinudki aia taha

Ingeliina KORE

Juba kolm aastat tegutseb Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis fotoring, milles  saavad osaleda 6. – 12. klassi õpilased, kellel on huvi fotograafia vastu.

Fotoringis on 8 liiget ning kuus neist pildistavad aktiivselt. Oleme sõpruskond, keda seob ühine huvi.

Mida tehakse fotoringis? Paljud arvavad, et me koos olles ainult pildistame. Tegelikult see päris nii ei ole. Kord nädalas, neljapäeviti, saame kokku ja näitame üksteisele fotosid, mida oleme teinud. Arutame, mis on hästi ning mida saaks teine kord paremini teha.  Vaatame ja uurime teiste fotograafide töid. Vahel, kui on ilus ilm ning vastav tuju, käime ka koos looduses pildistamas. Sügisel on väljas tihti vihmane ja pime ning siis oleme ehitanud endale klassi pisikese stuudio. Seal me siis lavastame oma pilte.  Vahel ajame ka nii sama juttu.

Eelmisel aastal oli meil igal kuul erinev pildistamise teema ja kuu lõpul valisime hääletades parima pildi. Parima foto autor sai omakorda valida uue teema.

Selleks, et käia fotoringis, ei pea omama uhket kaamerat. Piisab, kui on hea nutitelefon. Me oleme ka õppinud, kuidas või milliste rakendustega on võimalik pilte kõige paremini töödelda.

Praegu on meil  koolis, esimesel korrusel, selle aasta esimene näitus, kus on eksponeeritud nii juhendaja kui ka õpilaste fotod.

FOTOD NÄITUSELT