Tean, kuidas tiiki ravida

GLOBE laagri muljeid jagas 10. klassi õpilane Toomas Meier.

GLOBEst olin meie kooli tundides natukene varem kuulnud. Laagrisse kutsus mind õpetaja Elli. Meie koolist oli kaasatud palju õpilasi. Mul oli laagris ka üks ülesanne – korraldasin kolmandal päeval peamajas diskot.

Esimesel päeval tutvusime omavahel.

Teisel päeval tutvustati erinevaid erialasid ja selle käigus saime valida, mida soovime vaadata ning tegime ekskursiooni.

Kolmandal päeval käisime väikesel jalutuskäigul mille käigus tutvusime valitud ülesandega. Päeva lõpuks pidi valmima ühine uurimistöö.

Meie punt uuris vee-elustikku. Jõulumäe lähedal oli üks vana karjääri järv. Uurisime selles vetikate liike ja üldist vee-elustikku. Meie grupis oli 10 inimest. Töö tulemusena koostasime ettekande järve elustiku kohta.

GLOBE laagris sain teada uusi asju. Oskan nüüd paremini määrata tiigi vanust. Tean, kuidas tiiki ravida ja liigseid taimi vähemaks saada.

GLOBE laagris kohtasin uusi inimesi, kellega oli tore rääkida. Juhendajad ja muud inimesed olid sõbralikud ning aitasid kui vaja. Ma tundsin ennast nende seltskonnas hästi. Laagrist sain juurde ka uusi tuttavaid ja ühega suhtlen siiani tihedamalt.

Foto: Maria Mägi
Laagris osalevad õpilased võtavad tiigist proovi, et uurida, miks vesi on ­roheliseks värvunud. https://parnu.postimees.ee/6134246/noori-teadureid-koitis-roheline-vesi FOTO: Urmas Luik