Ameerika-prantsuse pere kogus kogemusi KiNGis

Terve koolivaheajale eelneva nädala käisid tundides ameeriklasest Stephanie Bernier ja tema kolm last.

Stephanie koos Ly Rätsepa ja Kairi Kaldojaga, kes olid talle koolisviibimise ajal “haldjast ristiemad”. Foto: Anne AASAMETS

Stephanie on pärit Californiast. Ta on elanud 9 erinevas riigis, sealhulgas Eestis, kus elas 3 aastat. Stephanie elab praegu Prantsusmaal.

Eesti on alati olnud ta lemmikpaik tänu hämmastavatele inimestele. Ta käis esimestkorda Eestis ringreisil koos sõpradega, kui ta oli 21-aastane.

Stephanie abikaasa on pärit Kanadast ja neil on kolm last. Varem töötas ta jäähoki tööstuses ja tema abikaasa mängis hokit. Stephaniele meeldib vabatahtlikult humanitaarabi anda ja inimesi aidata ning see on tema jaoks väga oluline. Sageli tulevad inimesed üle maailma erinevatel põhjustel nende juurde elama. Mõned neist vajavad arstiabi ja nemad aitavad neid.

Seitse aastat tagasi jäi Stephanie väga haigeks ja sai hirmutava diagnoosi, ta pidi vaatama üle oma elukorralduse, teades, et see võib olla lühike ja otsustama, mida ta oma ühe eluga teha tahab. Ta tahtis sellest maksimumi võtta, seega nad kasutasid kõiki võimalusi, et elada täiel rinnal teisi aidates ja maailmas seigeldes. Maailmas ringi käies õpetas ta oma lapsi ise ning tutvustas neile ka nende riikide kultuure, kus nad parasjagu viibisid. Mõnikord pidid nad töötama farmides, et saaksid ööbida kohalike juures. Taolise elustiili tegi nende jaoks võimalikuks see, et ta abikaasal oli töö mida ta sai teha veebis. Nad õppisid viise, kuidas muuta üle maailma reisimine üsna odavaks, mis on nende lastele olnud suur seiklus. Praegu õpetab ta inglise keelt Inglismaa akadeemias Prantsusmaal. Nad käivad sageli Eestis, sest armastavad siinseid inimesi. Oma perega püüavad nad olla väga aktiivsed ning telkida ja matkata tihti.

Meie koolis viibisid nad nädala. Stephanie külastas tunde ja tema lapsed osalesid omavanustega koos ainetundides.

Viimasel päeval, 23. veebruaril rääkis Stephanie oma elust ja tegi siinviibimisest väikese kokkuvõtte 10. klassi õpilastele inglise keele tunnis.

Stephanie jagas meiega hetki oma elust ja perest. Fotod erakogust

Väike kokkuvõte 10. klassi õpilaste tagasisidest:

  • Inglise keele tund oli super: hea oli kuulata, kui teisest maailma otsast keegi tuleb ja räägib millega ta tegeleb jne. Mulle igatahes meeldis, kuidas Stephanie rääkis ise endast ja tervest perest ja kui küsis millega me ise tegeleme. Ja seda oli ka päris hea kuulda kuidas talle Eesti puhul toidud meeldivad ning see Eesti kultuur.
  • Tema arvates on Eestis väga maitsvad toidud. Koolisüsteemist oli ka juttu ning tuli välja, et Prantsusmaal on õpilase löömine okei.
  • Stephanie rääkis ka pisut ka sellest kuidas ta oma lapsi läbi reiside harib. Ühes lauses ütles ta midagi selle kohta, et Eestis on väga hea haridussüsteem, mis minu jaoks oli huvitav kuid samas vaidlustatav. Minu arust oli teda põnev kuulata olles ise eestlane ja nähes mida võõramaalane Eestist arvab.
  • Praegu elab ta ise Prantsusmaal ning ta näitas enda kodukohast pilte. Tema kodukoht oli väga kena. Tal on kaks last ning ta rääkis kuidas tavalises koolis nad ei käi vaid ta õpetab neid ise. See kõlab huvitavalt ning ma arvan, et lastele see väga meeldib kuna nad saavad paljudes erinevates kohtades käia.
  • Esitluse lõppu poole soovis Stephan, et me räägiks sellest, millest me oleme eestlasena uhket ja, kes me oleme ning, mida me soovime tulevikus teha.
  • Nende perele meeldib palju reisida. Nad on käinud näiteks Uus-Meremaal ja Arizonas. Stephanie õpetab oma lapsi ise ja tutvustab neile ka iga riigi ja rahvuse kultuuri ja nende eripärasid vastavalt riigile, kus nad parasjagu viibivad. Võimalusel on nad väga aktiivsed ja üritavad hästi palju matkata ja telkida. Eesti puhul meeldib neile see, et haridus, kiirabi ja looduse külastamine on tasuta. Neile meeldib ka, et eestlased pole nii lihtsameelsed suhtlejad nagu on ameeriklased, sest Eestis tuleb inimese usaldus välja teenida. Eesti koolisüsteemi juures meeldib neile ka, et sööklas pakutakse päris toitu, mis on tervislik ja söödav, mitte poolfabrikaadid ja tehasetoodang nagu Ameerikas.
  • Stephanie on Eestis ka varem elanud, eelmise aasta suvel. Talle meeldivad väga eestlased, sest nad ei ole kohe kohtudes suured sõbrad, vaid sõprus tuleb välja teenida. Samuti mainis, et koolitoit on siin palju parem kui USA-s.
  • Prantsusmaa õpilastel läheb palju raha teraapia peale. Stephaniele meeldib Eesti koolisüsteem ja keskkond.