Sõbraolümpia!

Kirjatark korraldas teised sõbraolümpiamängud. Neli võistlusala olid sõbralikud, aga panid siiski proovile osalejate loovuse, koostööoskuse ning nutikuse.

♥ KUNSTIOLÜMPIA

Eesmärgiks oli joonistada klassi maailma parim sõber pimesi tõmmatud multika tegelaste kehaosadest. Mängus osalejad käisid korda mööda paberi juures ja lisasid mingi kehaosa. Näiteks võisid ühel joonistusel kokku saada Grinchi pea, Patricku keha, Olaf nina, Dora juuksed ja teiste multikatest tuttavate tegelaste kehaosad.

 

♥ PUSLERALLI

Kahel võistkonnal oli eesmärgiks teatevõistluses tuua kindla värviga pusletükid ja panna neist kokku pilt ühest multikast. Ülesande muutis keerukaks, see et sama taustavärviga tükkidest tuli kokku kaks puslet.

 

♥ KAHEVÕISTLUS

Selle võistluse eesmärgiks oli anda õpilastele mängulist väljakutset. Esimene ülesanne oli doominoklotse püsti pannes süda teha ja kui süda oli valmis, siis pidi see ühe lükkamisega järjest ümber minema. Teiseks ülesandeks oli vaja kompimismeelt. Ülesande eesmärgiks oli silmad kinni kompides erinevaid kaisuloome ära tunda. Kõikide ülesannetega said hakkama nii väikesed kui ka suured.

Videod doominoklotsidest ahelseadme käivitamine (Goldbergi masin).

 

♥ LAULUKARUSSELL

Eesmärk oli tiimides ära arvata multifilmidest võetud tunnuslaulude lõigud. Need olid tõlgitud eesti keelde ja neid esitas Google´i tõlkemootor.

Sõbrapäeva olümpiamängude võitjateks said kõik klassid, kes osalesid.

FOTOD: Anne Aasamets, Kätlin Laur