Rebaste Ristimine

Merliin KOLLAMAA

13.-15. novembril toimus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 10. klassi õpilaste rebasteks ristimine ehk retsimine. 

13. ja 14. novembriks said õpilased kätte ülesanded mis tuli ära täita 15. novembriks. Ülesanneteks olid näiteks laulu ,,Öö Chicagos”  laulmine postkontori trepil, bussijaamas reisjatele head reisi soovimine ja tegelaskujude piltide tegemine. Rebaste tegelaskujudega saab tutvuda eraldi artiklis.

Retsimise põhipäevaks oli 15. november. Varahommikul kogunesid nii 10. kui ka 12. klassi õpilased koos klassijuhatajatega koolimaja ette kust alustati koos teekonda Saarde Vallamaja juurde. Vallamaja ette jõudes pidid rebased esitama ühe eelnevalt antud ülesande, milleks oli peast laulu ,,Öö Chicagos” laulmine.

15. novembri ülesandeid alustati samuti juba pähe õpitud lauluga ,,Öö Chicagos”. Pärast laulu laulmist jagati kätte juhtnöörid järgmiseks ülesandeks, milleks oli metsast Al Capone kuritegude asitõendite otsimine. Enne ülesande täitma asumist rööviti ka ära 10. klassi klassijuhataja Helle Berg kes kehastas Al Capone’i. Metsast tuli üles leida 10 asitõendit ja ajapiirangut otsimiseks ei seatud, kuid kõik asitõendid tuli kaasas kanda. Asitõendid olid laiali mööda metsa ja asjaolu ,et väljas oli täiesti pime, tegi nende leidmist veelgi raskemaks. Kontrollimaks, et kõik asjad üles leitakse ja kõik kontrolli all oleks, hoidsid kaks 12.klassi õpilast rebastel silma peal. Et veidi elevust pakkuda kostusid metsast sae hääled ja inimeste karjed. Kui kõik 10 asitõendit oli leitud, suunduti tagasi koolimajja kus leiud ette näidati. Selle käigus selgus aga väike apsakas, nimelt olid rebased ära kaotanud ühe asitõendi ,milleks oli mängurelv. Karistuseks määrati 10. klassi õpilastel see järgmisel päeval üles otsida.

Õhtused tegevused jätkusid kooli aulas, kus noored rebased lugesid ette rebasevande ning kinnitasid selle oma sõrmejäljega. Enne koju minekut nauditi veel ühist seltskonda ning söödi kringleid ja teisi näkse.

Sellega saigi KiNG 2018 rebaste ristimine läbi ja 10. klassi õpilased on nüüd täieõiguslikud gümnasistid.

Fotod: Greete Luhasaar