Rebaste retsimine

Merliin KOLLAMAA 12. klass
Helene LOORENTS 12.klass

12. novembril toimus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi rebaste retsimine kus 10.klassi õpilased läbisid katsumusi, et saada gümnaasiumi väärilisteks.

Hommikune kogunemine.

 

Retsimise stiilinäited võeti multifilmist Shrek. Selleks päevaks pidid rebased tegema ettevalmistusi ning täitma 12. klassi poolt juba varasemalt ette antud ülesandeid, samuti pidid nad omavahel ära jagama kehastatavad tegelased. Juba eelneval päeval ilmusid koolimaja seintele teemakohased kaunistused ning abituriente ülistavad pildid. Samuti kaunistati ära 12. klassi koduklass. 

  1. novembril hakkas retsimine juba enne tunde, mil abituriendid ehk mustad jõud jagasid rebastele vajalikud teadmised toimuvast. Rebased tohtisid koolimajas liikuda vaid ette antud radadel, mis olid maha teibitud. Kui aga radadelt kõrvale astuti, tuli kanda ka vastav karistus. Näiteks ühe karistusena saadeti vea teinud rebasekutsikas direktori kabinetti või siis pidi rebane kooliraadiost edastama naljaka sõnumi. Kuna ei saanud ka kõrvale vaadata väga ohtlikust marutõvest, jagasid abituriendid rebastele vaktsiinibatoone.

Koolipäeva vältel kui kõlas pasunahääl pidid rebased palvetama hakkama. Kui aga kostus Shrekis tuntud laul ,,All Stars’’ pidid 10ndikud hakkama tantsima ettevalmistatud tantsu.

Tegevused jätkusid ka seitsmenda tunni ajal, mil abituriendid andsid rebastele uusi ülesandeid. Kõigepealt tuligi rebastel teha fotolavastusi. Näiteks pidid nad Shreki pere täies koosseisus jäädvustama.

Pärast seda läksid mustad jõud koos 10ndikega linna, kus samuti ülesandeid jagati. Esimeses peatuskohas pidi üks julge rebane minema koos 10ndikega poodi ning küsima poemüüjalt: ,,Kas te usute ükssarvikutesse?’’ samal ajal endale jäätist otsaette lüües. Et enda tantsuoskusi kõigile näidata, pidid rebasekutsikad hakkama ka Konsumi ees oma õpitud tantsu tantsima ning samuti ei puudunud linna peal pasunahelile järgnev palvetamine.

Ühispilt.

Suuremad väljakutsed ootasid 10ndikke ees alles õhtul. 12ndikud valmistasid ette 5 ülesandepunkti, kus ootasid rebaseid erinevaid ülesanded ja väljakutsed. Et päästa vangitornist enda klassijuhataja Fiona, pidid rebased kõik punktid läbima. Õhtul kogunesid rebased koolimaja ette, kust abituriendidjuhatasid neid esimesse punkti. Esimese ülesandena  pidid värsked gümnasistid kokku segama Shreki võlujoogi. Purkidesse oli pandud erinevaid salajasi komponente, mida tuli hakata kokku segama. Komponendid valiti loosi teel ning lõpuks tuli kõik loositud saadused kokku segada ning ära juua. Mõned salajased koostisosad olid näiteks tomatimahl, hapukurgi vedelik ning jogurt. Järgmisena juhatati rebased suveaeda, kus tüdrukud ja poisid pidid eraldi gruppidena tegema inimpüramiide. Püramiidid üritati teha nii kõrged kui võimalik. Sealt edasi ootas ülesanne skate pargis, kus jagati klass samuti kaheks meeskonnaks. Ämbrites olid käsnad, mis olid erinevate komponentidega segatud vees.  Rebasekutsikad võtsid ülesannet vägagi tõsiselt ning pidasid maha väga suure ning meeleoluka lahingu. Järgmine ülesanne ootas neid kohe kõrval mäel, kuhu tippu nad kõigepealt ronima pidid. Seal ootas neid kaheosaline ülesanne, kus esimeses pooles tuli võtta paari ning üks paariline pidi poolest mäest end alla rullima. Pärast seda tuli lusikale panna muna ning sellega joosta finišijooneni. Muna mahapillajaid ootas aga finišijoonel karistus toore muna pähe löömise näol.

 

klassijuhataja Kadri Karon sai “rebaseemana” müsteeriumilähedase ülesande.

Viimane punkt oli võibolla et kõige väljakutsuvam. Kõigepealt seoti rebastel silmad kinni ning seejärel juhatati kohani, kus väljakutse pihta hakkas. Ka selles punktis ei pääsetud munadest ning kõigile rebasekutsikatele sai see ka seal pähe löödud. Järgnevalt pidid 10ndikud minema kraavi ning roomama lühikest maad samal ajal kui mustad jõud viskasid neid erinevate kokkusegatud vedelikega. Näiteks kasutati ketšupit, keefiri ja vett. Selle keeruka katsumusega lõppesid ka rebaste väljakutsed. Edasi suunati rebasekutsikad tumedate jõudude valitseja ehk Helle Bergi koduhoovi. Küünaldega ääristatud teerada juhatas rebaseid lõkke juurde, mille ääres said nad end jahedal õhtul üles soojendada. Gümnasisti Tiitli saamiseks tuli rebastel ette lugeda rebasevanne ning kinnitada see enda ninajäljega. 

Samal ajal kui 10ndikud nägid vaeva, et enda klassijuhataja tumedate jõudude käest vabastada, ei pääsenud ka Fiona väljakutsetest. Talle läks koju tõld järele, mis sõidutas teda veidi ringi, samal ajal kui temal endal olid silmad kinni seotud. 12. klassi klassijuhataja juures ootas teda aga temale vägagi raskusi valmistav ülesanne. Nimelt pidi ta hakkama süüa tegema, mis tema jaoks ei olnud meeldiv üllatus. Lõpuks pani ta nii rebastele kui ka abiturientidele hiljem pakutud kummikommidest kokku tikuvõileivad/suupisted.

 

NB! Rebastega lepiti varem kokku mõned retsimise tingimused. 10. klass soovis, et nende retsimine oleks väljakutsuv. Samuti teavitati kõiki õpilasi, et õhtusel programmil oleks soovituslik kanda riideid, mis võivad määrduda.

Fotod: Anastassija Mašošina, Annastasia Romanova, Helle Berg

Gümnasisti Tiitel on välja teenitud.
Vande kinnitamine ninajäljega.
Rebasevanne.