Õpetajana ametis

Johannes-Aleksander RAID

Õpetajate päeval asendasin mina matemaatikaõpetajat Anne Aasametsa.

Tundides viisin läbi erinevate aastate nuputa ülesandeid ja parimad said ka auhinna. Võistluse jaoks paigutasin enne tunde lauad klassis ümber, moodustasin neli neljaliikmelist võistkonda. Meeskonnad moodustasin nii, et lasin õpilased ükshaaval klassi ja ütlesin kõigile ühe numbri ühest neljani, sellest olenes mitmendas lauas sa istusid.

Sellel päeval oli mul 3 õppetundi ja kolm vaba tundi. Esimene tund oli 9.a klassiga, kolmas tund 7.a klassiga ja viimane, viies tund oli kümnenda klassiga. Vabade tundide ajal käisin neil klassikaaslastel abis, kellel olid väiksemad klassid. Lisaks tundide andmisele pidime ka vahetundides korrapidajad olema, mina olin koos Armoga korrapidaja fuajees. Õpilased olid üldiselt viisakad ja ei teinud pahandust, välja arvatud kolm noormeest, kes poiste tualettruumi akna kaudu välja läksid.

Kõikides klassides sujusid tunnid hästi, õpilased olid kuulekad ja keskendusid tööle. Tundide ajal jõudsin ka palju enda asju ära teha, näiteks tegin uurimistööd ja täitsin vahetusõpilase dokumente, otsisin vastust ka geograafia pildimängule, aga seda ei leidnud. Üldiselt võib öelda, et kõik klassid olid tublid ja kuna kõigile andsin lahendada kuuenda kuni seitsmenda klassi ülesandeid, siis raskusi ei tekkinud. Kuna tunnid olid 30 minuti pikkused, siis kogu päev möödus päris kiiresti.

Õpetajate päeval nägin ka seda, kui raske tegelikult õpetajate töö on, minul küll algklasse polnud, aga siiski, enda vabade tundide ajal aitasin teisi ja kerge neil polnud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et õpetajate päev oli väga tore ja peaksime õpetajate tööd rohkem väärtustama.