Õpetaja Marie tegus päev

Marie KIELAS

2.oktoobril toimus koolis õpetajate päev. Oma kogemuse seista õpetajana klassi ees said ka 11.klassi õpilased.

Mina olin 3.A klassijuhataja Terje Pahk. Kõik tunnid oli ette valmistanud õpetaja Terje ise. Esimesed kaks tundi olid eesti keeled 3.A klassiga. Esimeses tunnis lugesime koos juttu ning seejärel täitsid nad töövihikust jutu järgi harjutusi. Teises tunnis tuli neil ära täita iseseisev tööleht. Kolmandas tunnis pidin ma jällegi andma eesti keelt, kuid seekord 5.B klassile. Nendele andsin samuti töölehe. Kui see oli  täidetud, said õpilased lahendada eesti keelega seotud ristsõna. Neljandaks tunniks tuli tagasi 3.A ning koos tegime matemaatikat. Õpilased said teha mõned arvutusülesanded töövihikust. Viimaseks tunniks oli mul nendega inimeseõpetus. Kuna neil oli parasjagu pooleli rahvarõivaste teema, andsin neile värvida rahvariietes oleva mehe ja naise pildi. 

Mingeid raskusi ei tekkinud, oli tore ja tegus päev. Usun, et ka õpilastel oli huvitav, et vahelduseks keegi teine seisis klassi ees. 

Mina ennast ise õpetajana ei näe. Kuid oli väga huvitav ja põnev näha, kuidas õpetaja päev välja näeb ning kui raske see tegelikult on.

3.A klass eesti keele tunnis.