Õpetaja Helene tegus päev

Helene LOORENTS 12.klass

2. oktoobril toimus koolis õpetajate päev, kus õpetajate rolli võtsid üle 11. ja 12. klass. 

12. klassi õpilane käis klassides ringi ning jagas kõikidele kätedesinfitseerijat. Foto: Helene Loorents

Mina asendasin õpetajate päeval 1.klassi õpetajat Mai Sellerit. 

1.klassi tundideks sellel päeval olid kehaline, kunst, eesti keel ja matemaatika. Lisaks andsin matemaatika tundi ka 5.a klassile. 1. klassi tunnid valmistasin ette ise ning 5.klassi matemaatika ülesande andis õpetaja.

Kuna 1. tunni ajal olid 1.klassi õpilased kehalises, siis oli minu vaba tund ja käisin koolimaja peal ringi. Kunstitunnis lasin õpilastel šabloonide järgi joonistada vahtra- ja tammelehti ning kui need pildid valmis said, sai igaüks joonistada midagi endale meelepärast. 

Eesti keele tunni lahendasin mänguliselt. Kõigepealt jagasin klassi kaheks, õpilased said ise endale tiimikaaslased valida. Ühele tiimile andsin lehed, mille peal olid tähed (nt täht A) ning teisele tiimile andsin pildilehed (nt arst). Ning siis pidid nad leidma teisest tiimist endale õige paarilise. Lastele meeldis see mäng väga ning mängisime seda päris mitu korda. 

Matemaatika tunniks printisin välja värvilehed, kus olid kõrval numbriskeem, mis värvi, millise numbri värvima peab. Enne värvima asumist kordasin lastega üle kõik numbrid ühest kümneni ning lasin neil ka tahvli peale numbreid kirjutada. 

Viimane tund oli mul 5.a klassiga ning seal lahendasid õpilased matemaatilist ristsõna, mille õpetaja oli eelnevalt ette andnud. 

5. a klass. Foto: Helene Loorents

Olen kindel, et õpetajate päev andis mulle palju kogemust ning arusaama, et tundide ettevalmistamine pole sugugi lihtne. Midagi rasket tunni läbiviimisel ei olnud ning kõige toredam oli näha laste silmis rõõmu.

Tulevikus ma end õpetajana ei näe, kuid hindan väga õpetajate vaeva ja julgust klassi ees olla.