Norra kooli esindus KiNG-is

Marili LOORENTS
Marili LOORENTS
Sairi SUTT
Sairi SUTT
Kendra ROSEN
Kendra ROSEN

11. novembril külastasid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumit viis Norra Arbeidsinstituttet Buskerudi (AIB) kooli esindajat, sooviga luua sõprussuhteid meie kooliga. Norra külalisi saatsid Pärnu Maavalitsusest Epp Klooster ja Hede Martšenkov

Külaliste saabudes tutvustasime neile meie koolimaja, ühiselamut, spordihoonet ja algklasside maja. Kaasas olnud õpilased Tim Filip ja Fiona olid meeldivalt üllatunud meie õpilaste vähesest arvust ühes klassis. Norra koolis on ühes klassis keskmiselt 30-40 õpilast ja keskendumine on see tõttu raskendatud. Veel vaimustas kogu gruppi ka see, et meie koolis on söömine õpilastele tasuta. Küsides Tim Filipi käest koolitoidu kohta, ütles ta, et nad käivad poodides lõunasööki ostmas ja ei saa niimoodi koolis süüa nagu meie. Lisaks neile plussidele leiti ka, et meil on väga head treeningvõimalused ja spordihoone, kus sporti teha.

Kohtumise lõpus tutvustasid õpilased nende koostatud eesmärkide mappi (rolemap). See on üks osa selle kooli tavadest, mille nimel nad koos pingutavad. Kuuldes, milline on Fiona ja Tim Filipi vaatenurk oma eesmärkide püstitamisele, arvas direktor Erli Aasamets, et see on hea mõte, millest eeskuju võtta. Tim Filipi arust võib igaüks endale oma eesmärkide mappi teha. Vahet pole, kui vana sa oled. Niimoodi on kooli kogukonnal rohkem motivatsiooni oma tulevikuplaanid ellu viia ja kindel siht silme ees.

_mg_2443

Direktor Erli Aasamets külalisi vastu võtmas. FOTO: Sairi Sutt

_mg_2490

Algklasside majas võttis Kairi Kaldoja giidi rolli ja tutvustas väikest koolimaja. FOTO: Sairi Sutt

_mg_2520

Külalised käsitöö klassis vaatamas, kuidas 6.a klass sokke koob. Samuti näidati neile eelnevate aastate jooksul õpilaste poolt tehtud loomingulisi käsitöid. FOTO: Sairi Sutt

_mg_2581

Tim Filip oma eesmärkide mappi tutvustamas. FOTO: Sairi Sutt

Meie koolis viibisid külalised paar tundi, kuid selle aja jooksul suutsime väga palju muljeid vahetada ja omavahel suhelda. Erli Aasamets ütles, et Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi ja Arbeidsinstituttet Buskerudi (AIB) kooli vahel on palju ühist. Isegi, kui üks meist on edu poolest sammu võrra ees, paikneme me siiski samal joonel.