Noorte Meedialaager

Helene LOORENTS
Merliin KOLLAMAA

2.-4. novembril osalesid kaks KiNG 10. klassi õpilast Noorte Meedialaagris Kadrinas.

 

 

 

 

 

Sel sügisel kohtusid kõik kõige ägedamad koolilehehuvilised noored 2.-4. novembril Kadrina Keskkoolis. Kolm päeva kirjutati huvitavaid lugusid kuues erinevas toimetuses. Rühmasid juhendasid ja häid nõuandeid jagasid nii tudengid kui ka juba tegevajakirjanikud. Õhtutele lisas vürtsi fun-fun-fun programm ning aegumatu jooksumäng.

Kadrina Keskkool.
Foto: Diana Liiv

2. novembril laagrisse kohale jõudes seati ette magamiskohad võimlas. Pärast seda algas laagri avamine, kus tutvustati juhendajaid ja räägiti ajakavast. Avaürituselt ei puudunud ka traditsiooniline üheskoos jäätise avamine ja söömine.

Magamiskoht võimlas.
Foto: Merliin Kollamaa

Edasi jaguneti kuute toimetusse: meelelahutus, sport, foto, välisuudised, siseuudised ja arvamus. Lisaks kuuele toimetusele sai kokku ka küljendajate meeskond. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilased olid esindatud välisuudiste toimetuses.

Toimetustes tutvustati uudise põhitõdesid ning räägiti intervjueerimisest. Kõik toimetuste liikmed pidid valima endale sobiva teema ja selle kohta artikli kirjutama. Igas toimetuses läheneti erinevast vaatenurgast. Näiteks välistoimetuses tehti intervjuusid Kadrina linnarahvaga, sisetoimetus tegeles aga koolis sees toimuvaga. KiNG-i õpilased tegelesid tänavaküsitluse ehk vox-pop-iga.

Anette Parksepa intervjueerivad sisetoimetuse liikmed.
Foto: Kristel Taal

Teisel päeval külastasid laagrit ka kaks kuulsat ajakirjanikku, Tiina Kaukvere ja Anette Parksepp. Nad rääkisid meile ajakirjanikutöö võludest ja valudest.

Igal õhtul toimusid meelelahutusüritused ehk siis fun-fun-fun programm. Esimesel õhtul pidid kõik toimetused valmistama ette näidendi ette antud teemadel. Lisaks toimus ka traditsiooniline jooksumäng, kus pidi pimedates koridorides üles leidma juhendajad ja nende ette antud ülesandeid täitma. Fun-fun-fun tegeles ka õhtuste meeleoluliste mängudega, mis kestsid hiliste öötundideni.

Lisaks teistele toimetustele toimus ka nn “Tapmismäng” , kus iga laagriline sai ühe teise laagrikaaslase nime ja pidi teda kallistama. Samas kallistamine pidi toimuma salaja, et keegi teine seda ei näeks. See, kes teist kallistas, sai uue sihtmärgi ning mäng läks edasi.

Laagri viimasel päeval premeeriti iga toimetuse parimaid töid ja need avalikustatakse ka laagrilehes “Kadrinaalne Virutaja”. Kõik artiklid, pildid ja videod avalikustatakse Noorte Meediaklubi blogis www.meediaklubi.ee.

 

Helene Loorents, Merliin Kollamaa ja Kelli Aia lugusid kirjutamas.
Foto: Getter Kõiv