Meie kooli Move Week

Marili LENSMENT
Marili LOORENTS

Move Week on iga-aastane üleeuroopaline ettevõtmine, kus püütakse inimesi rohkem end liigutama panna. Juba kolmandat aastat võtsid meie kooli õpilased sellest sündmusest osa käies jalutamas kohaliku Tervise- ja hoolduskeskuse eakate inimestega.

13.septembril kolmanda ja neljanda tunni ajal seadsid 14 õpilast oma sammud Kilingi-Nõmme Tervise-ja hoolduskeskuse poole, et teha rõõmu sealsetele inimestele. Kohale jõudes ootasid meid rõõmsad ja entusiastlikud näod. Igale heategijale leidus keegi, kellega koos linna peale jalutuskäigule minna.

Õpilased koos vanuritega Tervise- ja hooldekodu ees valmistudes eesolevaks jalutuskäiguks. FOTO:
Õpilased koos vanuritega Tervise- ja hooldekodu ees valmistudes eesolevaks jalutuskäiguks. FOTO: Sairi Sutt

Selle aasta jalutamismarsruut oli eelmise aastaga võrreldes teistsugune. Teel möödusime kohalikust muusikakoolist, näitasime neile meie koolimaja ja tutvustasime nende jaoks uut spordihoonet ja staadionit.

Puhkehetk kooli staadioni juures. FOTO:
Puhkehetk kooli staadioni juures. FOTO: Sairi Sutt

Jalutuskäigu ajal tegime ka palju pilte, et jäädvustada seda päeva. Kuna ilm oli ilus ja me jõudsime oodatust varem hooldekodusse tagasi, otsustasime minna ka teisele tiirule uute eakatega.

Teel uue spordihoone ja staadioni poole.
Teel uue spordihoone ja staadioni poole. FOTO: Sairi Sutt

Nagu vanadele inimestele ikka, meeldis ka neile palju rääkida ja me vastasime neile meeleldi. Osad vanurid kardsid, et me ei jõua neid lükata, kuid tegelikkuses see nii ei olnud. Mõned lause veeresid iseseisvalt edasi. Kahjuks sai meie pooleteisetunnine jalutusaeg läbi. Jätsime oma hoolealused professionaalide kätesse ja suundusime kooli tagasi.

Jalutamiseks valitud marsruut.
Jalutamiseks valitud marsruut.

Selliseid ettevõtmisi võiks minu arust olla rohkem kui kord aastas. See õpetab noori rohkem hoolima ja märkama.