Meie Eesti 100 tamme lõpusirgel

Alates 2013. aastast oleme hoolitsenud oma korjatud  ja mulda pandud tammetõrude eest, et saaksime riigi 100. sünnipäevaks oma kodulinna tammepargi luua.

Kätte hakkab jõudma aeg, millal meie lennu 9. klassis istutatud tammetõrudest sirgunud tammed on valmis loodusesse istutamiseks.

7. oktoobril oli taas aeg minna Tihemetsa taimeaeda ja vaadata, millises seisus meie tammed on. Seekord olid taimeaias kaasas viis minu klassikaaslast ja Eesi Kolla, kes on meie projekti üks eestvedajatest. Seitsmekesi läks aeg kiiresti ja tunni ajaga oli meie tammepeenar korda tehtud. Kuna need tammed on seotud projektiga, tegime ka oma tegemistest pilte. Ühe pildi valmimiseks kasutasime lausa reha ja patsikummi. Kuna me oleme pidanud vahepeal juurde istutama ka teisi istikuid, oli sel korral eriti hästi näha, kui erinevat värvi meie tammed tegelikult on. Tõelised sügisvärvid.

Tähelepanuväärne on see, et kõigi nende aastate jooksul, millal meie tammed on olnud Tihemetsas avamaal, on neid rohimas käinud ka Kaidi Raid, kellest on väga palju abi olnud. Ilma temata oleks meil alati taimeaeda minnes ootamas ees mitme tunni töö, kuid tänu temale läheb meil rohimine palju kiiremini, sest mingi osa tööst on enne meid juba ära tehtud. Selle eest sooviks teda isiklikult meie lennu poolt tänada kogu nähtud vaeva eest.

 

unnamed

Selline nägi välja meie tammepeenar, enne rohima hakkamist. FOTO: Sairi Sutt

unnamed1

Oma tammepeenart rohimas. FOTO: Sairi Sutt

tammed2016

Viimane viimistlus enne koju minekut. FOTO: Sairi Sutt

tammed-ja-meie-2016

Meie ja meie värvilised tammed. Pildil on vasakult eest Hendrik Raid, Arvi Laasme, Tiina Illi ja paremalt eest Marili Loorents, Helen Kiviselg, Sairi Sutt. Pildi tegemiseks kasutasime reha ja patsikummi ehk lõime selfipulga. FOTO: Hendrik Raid

Kindlasti ei jää see meie viimaseks korraks minna Tihemetsa tammesid vaatama enne tammepargi loomist loodusesse. Peame nende eest veel edasi hoolitsema. Tahame olla kindlad, et kui need avamaal looduse kätesse jäävad, suudavad tammed siiski ellu jääda.