Meie abituriendid – “Kavalad kui kapsaussid”

Merliin KOLLAMAA
Helene LOORENTS

19. septembri õhtul toimus 72. lennu abiturientideks pühitsemine. Et seda tiitlit auväärselt vastu võtta, tuli neil lahendada õpetajate poolt ette antud ülesandeid.

 

12. klassi õpilastele oli antud ette ka kodune ülesanne. Nad pidid valmistama 72 vahvlit ja seda siis pühitsemisepäeval auväärsele züriile esitama. Vahvlid valmisid eelmise päeva õhtul klassijuhataja koduköögis. Ja nagu esitluse käigus selgus läks vahvlite valmistamiseks vaja palju tuhksuhkrut ja armastust.

Esimese ülesande oli ette valmistanud õpetaja  Mari Karon. Selle käigus pidid 12.klassi õpilased koos klassijuhatajaga koolimaja peal ringi käima ja küsimustele vastama. Selle ülesande jooksul valmis ka klassiräpp, mis koosnes kõikide õpilaste nimedest. Kui esimene ülesanne oli lahendatud, suundusid tulevased abituriendid koos klassijuhatajaga „Hip-hop,hip-hop, meie klass on tipp-topp“ laulu lauldes aulasse, kus ootasid ees juba teised õpetajad.

Teise ülesande viis läbi ühiskonnaõpetuse ja võõrkeelte õpetaja Kätlin Laur. Selle ülesande lõpus pidid õpilased ilmekalt ette kandma muinasjutu „Seitse kitsetalle“.

Järgmise ülesande andis 12. klassi õpilastele nende esimene õpetaja Eha Kipri. Õpetaja Eha pani nad linetantsu tantsima.

Neljanda ülesande oli ette valmistanud matemaatika õpetaja Anne Aasamets. Nüüd tuli neil valmistada kollaaž teemal „Mina 10 aasta pärast selle kooli direktorina“ ja see pärast ette kanda.

Järgmise ülesande viis läbi vene keele õpetaja Regina Arnemann. Kuna igas vene keele tunnis tuleb telefonid panna klassi ette laua peale, siis ka nüüd käskis õpetaja õpilastel telefonid ja nutikellad ära panna. Selle ülesande käigus kontrollis Regina Arnemann, kui hea on 12.klassi õpilaste ja nende klassijuhataja ajataju.

Viimase ülesande andis neile praeguse 1. klassi õpetaja Reine Klettenberg. Enda ülesannet alustas ta nagu kehalise kasvatuse tundi: kui vile oli kõlanud, pidid õpilased pikkusejärjekorras rivvi võtma. Reine ülesanne oli inspireeritud ohutusolümpiast.

Õhtu lõppedes pidas väikese kõne koolidirektor ja 12.klassi õpilased lugesid ette abituriendivande.

Kuna kõik ülesanded said edukalt lahendatud ja vanne antud, saavad nad nüüd uhkusega öelda, et on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi abituriendid.

 

Fotod: Ingeliina Kore

http://kool.kng.edu.ee/kooli_fotod/19_20/2019_09_19_abituriendiks_I-L_K/