Matemaatikalaager

Dagne ORIEHOV

Laager  toimus 23.-24. septembril ja selles osalesid 8.-11. klassi õpilased koolidest üle Pärnu maakonna.

Tegemist oli 8. matemaatikute laagriga ja tegelikult pidi ta toimuma aasta varem kuid corona tõttu lükkus aasta võrra edasi.

Esimesel päeval käisime Tartus. Külastasime Toomemäel asuvat  põnevat Teaduskooli maja. Kõik, kes olümpiaadidel käivad on kuulnud Teaduskoolist. Uksel võttis meid vastu maskott Tiksu ja temaga tegime ka ühispildi. Raili Vilt näitas meile maja, rääkis matemaatika ja snorgeldamise ühistest joontest ning pani ka erinevaid ülesandeid lahendama.

Järgmisena sõitsime Delta majja. Seal oli plaanitud lõunasöök ja ringkäik. Jagunesime kahte gruppi ning meile näidati Delta majas erinevaid kohti. Põnevad olid meekärje-kujulised õppimise nurgakesed.

Tartu reisi lõpetuseks tegime ka väikese poepeatuse, peale mida sõitsime tagasi Kilingi-Nõmme.

Ööbimine toimus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis. Õhtu jooksul lahendasime me tiimides Rakett69 ülesandeid, milleks olid raketi leiutamine (äädika, sidrunhappe, c-vitamiiniga ja soodaga), silla ehitamine (ajalehtede, nööri, papi ja teibiga), peale ülesanded hakkasime  mängima erinevaid mänge ja lõbutsesime.