Loodussõprade praktikum Saarde vallas ja Vaibla linnujaamas

Maria VILINURM
Anette EINMANN

Meie koolis toimus 15. – 17. august looduspraktikum.

Looduspraktikumi korraldaja oli õpetaja Thea Perm. Talle oli abiks ka vanemteadur Priit Zingel, kes on legendaarne liblikate uurija.

Esimesel päeval lõime purki oma enda looduse, valmistasime erinevaid aatomi mudeleid, tegime ettevalmistusi ja vajalikke tarvikuid Kiriku järve uurimise jaoks. Kiriku järves saime pärast uuringute tegemist ka ujuda.

Teisel päeval käisime väljasõidul Vaibla linnujaamas. Me vaatasime, kuidas linde rõngastatakse ja määratakse. Käisime Võrtsjärve ääres tegemas uuringuid ja ujumas. Hiljem läksime tagasi Vaiblasse ja sõime kosutava eine. 

Öösel käisime Kilingi-Nõmme muusikakooli ümbruses liblikaid vaatamas. Nimelt olid õpetaja Thea ja teadlane Priit üles seadnud liblikapüünised.

Kolmandal päeval tegime erinevaid katseid. Me tegime katseid punase kapsa vedelikuga, sooda ja äädikaga. Sinisesse kapsavedelikku äädikat lisades, muutus see roosaks ja kui veel soodat lisada, tekkis vulkaan. Lisaks panime keedetud muna pudelisse. Pärast katsete tegemist sõime kõik koos meekooki.

Laagris saime teada palju uut ning meil oli võimalik ise palju katseid teha.

Fotod: Thea PERM