Liikumisüritus koos Tervise- ja Hoolduskeskuse elanikega

Marie KIELAS
Kirsica KIVILO

Juba kuuendat korda toimus koostöös Tervise- ja Hoolduskeskusega iga sügisene liikumisüritus.

24. septembril käisid 10. ja 11. klassi noored vabatahtlikud Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hooldekeskuse elanikega ringkäigul. Iga-aastane üritus sai alguse kuus aastat tagasi, mil hoolduskeskuse töötaja Kristi Sutt, kuulis rahvusvahelisest üritusest nimega “MoveWeek”, kus noorte eesmärgiks on rohkem liikuda. Ta tegi ettepaneku meie noortel  seda sama teha, kuid koos hoolduskeskuse elanikega. Sellest ajast peale on igal sügisel mõned gümnaasiumi õpilased vanakestega jalutamas käinud, kes ratastoolis, kes omal jalul.

Igal aastal proovitakse teha erinev tiir. Seekord mindi mööda Pärnu maanteed, keerati Raekoja tänavast alla ning internaadi tagant jõuti vanasse liikluslinnakusse. Liikluslinnakus rääkis Kristi Sutt sellest natukene lähemalt ning seejärel hakati tagasi liikuma. Tulime mööda Sambla tänavat, keerasime Põllu tänavasse ning siis jõudsime jälle Pärnu maanteele tagasi. Hooldekeskuse juurde jõudes, käisime läbi ka kohalikust aiast, kus härrad ja prouad said vaadata, kuidas sealse aia uuendamine edeneb. Pärast seda, viisime nad tuppa ning selleks korraks oligi ringkäik läbi.

Vanakesed olid rõõmsad, et said vahelduseks pikemale ringile enne suurt külma ning mõned muljetasid meiega päris hoolikalt. Ka meil on hea meel, et saime neid natukenegi rõõmustada ning loodame, et see traditsioon jääb kestma.