Külaline USAst, kes tõi kosmose meile lähemale

6. mail käis Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis filmi “ABOVE AND BEYOND: NASA´s journey to tomorrow” (“Kõrgel ja kaugel: NASA teekond homsesse”) produtsent Clare Tucker koos Eesti USA Saatkonna töötajatega. Kooli aulas käisid neid kuulamas  7.-11. klassi õpilased.

Clara Tuckeri taustal on astronaudid, kelle mälestused filmis kõlasid. Foto: Anne Aasamets

Clare Tucker rääkis endast ja sellest, kuidas film valmis. Kuulajad said teada, kuidas ta otsis inimesi, kellega teha intervjuusid ja kellest filmis rääkida.

Ettekande lõpus said õpilased produtsendilt küsimusi küsida. Küsijad said teada, et produtsendi töö üks huvitavaim asi on reisimine. Ta ütles, et paar aastat tagasi ta oleks hea meelega kosmosesse läinud, kuid nüüd, kui tal on lapsed, ei ole see nii lihtne. Ta usub, et mingi maaväline elu on olemas, kuid mitte selliselt nagu filmides. Tema arust on Tesla kosmosesse saatmine väga huvitav idee ja Elon Musk tuleb välja väga hullumeelsete ideedega, kuid ta on pühendunud. Talle meeldis Eesti, kuid filmi valmimise käigus ei kohanud ta ühtegi eestlast. Clare alustas telesaadete tegemisega ning sealt jõudis ta dokumentaalfilmide  juurde. Filmi “Above and Beyond” valmimine võttis aega veidi alla 2 aasta.

Kogu vestlus toimus inglise keeles ja saalis viibijad olid pärast ettekande lõppu aktiivsed küsimuste esitajad.   Foto: Laine Ülemaante

Clare Tuckeri biograafia

Foto: Laine Ülemaante

Clare Tucker on Emmy auhinnaga pärjatud dokumentaalfilmide produtsent. Tema karjäär algas televisioonis, kus ta produtseeris üle 1000 tunni telesaateid kanalitele NBC, Discovery, Tru TV, MTV, Adult Swim, Travel Channel, Fuse, VH1 ja Bravo.

Aastal 2015 keskendus Clare dokumentaalfilmi produtseerimisele filmiga “Marsi generatsioon” (Netflixi originaalfilm), millest sai 2017. aaasta Sundance Filmifestivali avaõhtu üks filmidest ja mis esitati 2018. aaastal parima teaduse- ja tehnoloogiadokumentaali kategoorias Emmyle. Tema järgmine film, Kõrgel ja kaugel: NASA teekond homsesse (Discovery), on ka dokumentaal, mis pakub informatiivse ja kaasahaarava ülevaate sellest, kuidas NASA ei jõudnud mitte ainult meie päikesesüsteemi kaugustesse, vaid ka on paljastanud meie koduplaneedi muutumise.

Clare on peaprodutsent ettevõttes SuperFilms! – Los Angeleses asuvas produktsioonifirmas, mis keskendub tavatute lugude rääkimisele erinevatel meediaplatvormidel. Praegu tegeleb Clare “Muutes mängu” nimelise filmi produtseerimisega, mis räägib transsoolistest keskkoolisportlastest.

 

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi koolilehe Kirjatark toimetuse liikmed kasutasid võimalust  koos külalistega pildile jäädvustamiseks. Taimi Veedla (USA Saatkonna majandusspetsialist), Elli Altin, Clare Tucker, Hanna Tali, Johanna Tammist, Helene Loorents, Johannes-Aleksander Raid ja Jami Spykerman (USA diplomaat). Foto: Laine Ülemaante