Kuidas hüpata üle enda varju?

Ingeliina KORE

Heategevuslik hüppe päev oli 22. septembril kell 13.00-15.00. Korraldatud oli see Kilingi-Nõmme spordihoonele uue spordivarustuse ostuks.

Sellise toreda heatahtliku ürituse mõtte peale tuli Andrus Older. Tema mõttest, püüelda elus mitte ainult käegakatsutavate eesmärkide suunas, kandis hüppepäev nimetust “Kuidas hüpata üle enda varju?” Kõige nooremad kes osalesid olid 1-3 aasta vanused lapsed kes andsid ka oma panuse (Meribel Sinijärv, Kaisa Pärn, Merylin Luik, Robin ja Romet Kaljur). Kokku hüpati 281,33 meetrit, ning hüpatud meetrid vahetab võistluse sponsor Alas-Kuul tööstuse teeninduse AS 281,33 euroks. Nimelt oli võistluse tunnuslause 1cm=1sent.

Lõppenud hooajal näitasid silmapaistvamaid sportlikke tulemusi Sander Statšenko, Grethe-Karoline Kaljaste, Greete-Liis Krapp ja Karl-Martin Krapp. Kaugushüppe ja kõrgushüppe esikolmikus näitasid naistest parimaid tulemusi  Heidy Bergštein (KJK Karksi), Mari Silvia Lauri (SK Altius), Kelly Ehavee (SK Altius). Meestest pääsesid kahel korral esikolmikusse Hanno Tamm (SK Altius) ja Mihkel Nuut (SK Saarde). Neist viimane võitis nii kaugus- kui kõrgushüppe. Kõige suurema panuse noorte kergejõustiklaste toetuseks andis Andrus Toomla (Saarde vald). Tema kolme hüppe summa (5,19+1,65+3,0) on 9,84 m. Kinnitamata andmeil võime väita, et võistluse käigus sündis uus Kilingi-Nõmme staadioni rekord teivashüppes. 4,0 m ületas Jurijs Avsiščers (Läti). Leidus ka osalejaid, kes soovisid enda hüpatud sentimeetrid ka lisaks  Alas-Kuul tööstuse teeninduse AS-ile rahaks vahetada.

Fotod: Eliise Mändmets